Ugrás a cikkhez
Reklám

Jövő kedden lehet a parlament rendkívüli ülése a Jobbik kezdeményezésére, és az összes ellenzéki párt támogatásával.

A Jobbik személyesen Orbán Viktortól szeretne magyarázatot arra, hogy miért költöttek több tízmilliárdot bevándorlásellenes propagandára, ha közben 2300 külföldit fogadtak be.

Volner János szerint ennek ellenére a miniszterelnök távol fogja magát tartani az üléstől, mert „minden kérdéstől elzárkózik” - a jobbikos politikus erről az ATV Egyenes Beszédben beszélt.

Elmondta, szerinte Orbánék nem tettek egyebet, mint elköltöttek 22 milliárdot propagandára, aztán egyrészt több tízezer embert betelepítettek a letelepedési kötvénnyel, és 2300-at oltalmazott státusszal. Volner hozzátette: a kormányfőnek arra is választ kell adnia, hogy mi történt Őcsényben. Hiszen épp olyan oltalmazotti státuszú embereket akartak odavinni, mint akiket Orbán befogadott, nem pedig Soros migránsairól van szó - közölte.

Frissítés: Jobbik: a kormánypártok megpróbálják ellehetetleníteni a parlamenti munkát

A Jobbik frakcióvezetője szerint a kormánypártok megpróbálják ellehetetleníteni a parlamenti munkát. Volner János erről szerdai budapesti sajtótájékoztatóján, a Házbizottság ülését követően beszélt.

Elmondta, a házelnök január 30-ára tett javaslatot a rendkívüli ülés megtartására, azonban pártja időpontváltozást kért arra hivatkozva, hogy sajtóhírek szerint Orbán Viktor miniszterelnök aznap Sebastian Kurz osztrák kancellárral találkozik Bécsben, így nem tud megjelenni az ülésen. A január 31-re vonatkozó kezdeményezésük nem kapott többségi támogatást, így Kövér László „adott egy alibit Orbán Viktornak” – fogalmazott az ellenzéki politikus, aki szerint a kormányfő „külföldre menekül a kínos kérdések megválaszolása elől”.

Volner János jelezte, a kormánypárti frakcióvezetők válaszaiból arra következtet, hogy a Ház nem tud határozatképes ülést tartani.

A jobbikos politikus mindkét esetet a demokrácia elleni támadásként értékelte.

Felidézte, azért kérték a rendkívüli ülés összehívását, hogy meg tudjanak vitatni egy a kormány migrációs politikáját vizsgáló bizottság felállításáról szóló javaslatot, az LMP és az MSZP frakciója pedig szintén jelezte, hogy saját kezdeményezéseiket szeretnék megtárgyalni az ülésnapon.

(MTI)





Szólj hozzá!

Friss hírek az elmúlt 24 órából