Ugrás a cikkhez
Reklám

A távol-keleti ország fellőtte a Gaofen-4-et, ami tulajdonképpen olyan, mint egy föld körül keringő HD-kamera.

A valaha volt legkifinomultabb műholdját indította útnak a napokban Kína – írta be a Xinhua állami hírügynökség beszámolójára hivatkozva az Engadget. A Gaofen-4 az ország első geostacionárius pályára állított – vagyis a Föld forgásával megegyező sebességben a bolygó körül keringő –, HD-minőségű képalkotásra képes műholdja, amely arra hivatott, hogy a természeti katasztrófákat figyelje.



A Gaofen-4 fellövése

A most felbocsátott eszköz része annak a rendszernek, amellyel Kína az egész Földet képes lenne megfigyelni, ezzel együtt pedig képes lenne az időjárás-előrejelzésre, valamint az erdők monitorozására is. A tervek szerint nyolc év alatt hét műholdat telepítenének a világűrbe, amelyből a Gaofen-4 már a negyedik volt. Bár a neve valószínűleg keveset mond, az egyik Gaofen-műhold volt az, ami felfedezte a hónapokon át keresett malajziai MH370-es gép roncsait.

Persze kérdés, hogy mennyire fókuszál majd csak a természeti jelenségek megfigyelésére az az ország, amely valami olyanra készül az interneten, ami minden sci-fi író legrosszabb rémálma: a CBS tudósítójának beszámolója szerint ugyanis elindították annak a kínai rendszernek a tesztüzemét, ami a minél teljesebb körben megfigyelt online tevékenységük alapján egyszerűen egy értéket rendel mindenkihez.

A rendszer mindent egybevet - a vásárlási szokásoktól a közösségi médiában történő hozzászólásokig - és ez alapján számol ki egy pontszámot, amit természetesen fel is használhat a kommunista párt. A kínai állampolgárok rangsorolására szolgáló, ún. "közösségi kreditpont" a tervek szerint 2020-tól mindenkire ki lenne terjesztve.

(Kuruc.info - HVG nyomán)





Szólj hozzá!

Friss hírek az elmúlt 24 órából