A venezuelai kormány és az ellenzék megállapodott az igazságszolgáltatás reformját célzó folyamatról, és döntöttek arról, hogy közösen próbálják visszaszerezni az Angliában befagyasztott venezuelai pénzeszközöket - közölték szerdán közös nyilatkozatban, az első párbeszédsorozat lezárása után.

A kormány és az ellenzék megállapodott egy olyan folyamat elindításáról, amelynek célja az igazságszolgáltatás átalakítása. Ennek részeként felülvizsgálják a legfelsőbb bíróság működését szabályozó alapokmányt és az igazságszolgáltatást érintő egyéb törvényeket is - jelentette be Jorge Rodriguez, a parlament elnöke.

A közös közlemény szerint a több mint hatezer ember halálát okozó június 24-i földrengés után a kormány és az ellenzék együttműködik a humanitárius segítségnyújtásban. Ennek részeként igyekeznek visszaszerezni a Bank of Englandnél, a brit jegybanknál tartott venezuelai nemzetközi tartalékokat, és olyan átlátható ellenőrzési rendszert hoznak létre, amely biztosítja a pénzek megfelelő felhasználását.

(MTI)