Ugrás a cikkhez
Reklám

Felmentése "felettébb megkérdőjelezhető", és "legalább részben a magyarországi politikai légkörnek és a holokauszt helyi elkövetőinek elítélésére irányuló akarat hiányának tulajdonítható" - áll az Efraim Zuroff által jegyzett jelentésben.




Az utóbbi időszak "legnagyobb csalódást" keltő ügye volt Képíró Sándor felmentéssel végződött pere - áll a Los Angeles-i székhelyű Simon Wiesenthal Központ csütörtökön kiadott éves jelentésében, amelyben a zsidó terrorszervezet a második világháborúban szolgáló hazafiak felkutatása és "felelősségre vonása" területén 2011 áprilisától 2012 márciusáig tartó időszakban végbement fejleményeket foglalta össze.



Képíró Sándor 2007 közepén
A Simon Wiesenthal Központ "Utolsó esély" elnevezésű "nácivadász programjának" honlapján közölt jelentésben kiemelték, hogy a rendszerváltás utáni Magyarországon Képíró Sándor volt az első "helyi náci háborús bűnös", akit bíróság elé állítottak.

A Simon Wiesenthal Központ jelentése szerint a vizsgált időszakban Németország, az Egyesült Államok és Olaszország volt a "legsikeresebb" a "náci háborús bűnösök felkutatásában és felelősségre vonásában".



Halála előtt nem sokkal - ide juttatta Zuroff

Elmarasztaló ítélettel összesen 10 bírósági ügy végződött - 9 Olaszországban és 1 Németországban - , ami az előző évben regisztrált 2 büntető ítélethez képest ötszörös emelkedés.



Képíró bácsi másik gyilkosa: Falvai Zsolt ügyész, aki képes volt fellebbezni a felmentő ítélet után, nehogy véget érjen a hazafi kálváriája

A szervezet 42 országban tanulmányozta a folyamatokat. Az országokat hét kategóriába sorolta annak alapján, hogy "mit tesznek a náci háborús bűnök elkövetésével gyanúsítható személyek felkutatásáért és elszámoltatásáért".

Magyarország a központtól a legrosszabb, F2-es minősítést kapta, egyebek között Ausztriával, Ausztráliával és Észtországgal együtt.



Zuroff, a véreskezű talmudista - mögötte jobbról Gellért Ádám, a judapesti táskahordozója, Csatáry László egyik meghurcolója

A 2012. április 1-jei állás szerint tíz országban, összesen 1138 ügyben folytattak a hatóságok nyomozást "feltételezett náci háborús bűnösök ellen". Összesen 63 ügyben a vizsgált időszakban indult a nyomozati eljárás. Az ügyek száma alapján Németország az első, Lengyelország a második, az Egyesült Államok a harmadik.

(MTI nyomán)

Kapcsolódó:

- Zuroff még mindig nem tud belenyugodni az általa meggyilkolt Képíró bácsi felmentésébe

- Zuroff: Képíró Sándor nagyon is jó lelki és fizikai állapotban volt

- Dr. Képíró Sándor emlékére
- Zuroff: Egyetlen vigaszunk, hogy mi tettük tönkre Képíró egészségét
- Sabbat napjára beérett a zsidó vetés: meghalt Képíró Sándor
- Zuroff Judapesten: A Képíró-félék szeretik öregnek és betegnek mutatni magukat
- Dr. Képíró Sándor: "Büszkén vallom magam magyar csendőrnek, mert a hazámat szolgáltam"


Friss hírek az elmúlt 24 órából