A spanyolországi zsidók is megelégelték a világháló nyújtotta szabadságot. Isaac Querub, a Spanyol Zsidó Közösségek Szövetségének elnöke a Barcelonában zajló konferencián követelte a büntető törvénykönyv módosítását annak érdekében, hogy az interneten keresztül terjedő „antiszemitizmus”, valamint a „holokauszt-tagadás” ellen fel lehessen lépni.




A konferencia témája korunk legfontosabb kérdésével kapcsolatos: miképpen lehet eredményesen harcolni az antiszemitizmus ellen? A spanyol zsidó vezető csütörtöki felszólalásában azt javasolta, hogy a büntető törvénykönyvnek a „rasszista bűncselekményekre” vonatkozó 510. számú paragrafusát egészítsék ki az interneten keresztül történő „gyűlöletbeszéd” szankcionálásával. Ezen kívül pedig a magát feltehetően demokratának valló Isaac Querub a népirtásra történő felbujtás tényállását tárgyaló 607-es paragrafust is módosítaná. Azt szeretné elérni a nyomorult, hogy minősítsék „népirtásra történő felbujtásnak”, ha valaki a nagy nyilvánosság előtt el meri mondani az igazságot a zsidókról és a holokausztról.

Reményt keltő részlete volt viszont a felszólalásának, amikor megemlítette, hogy egy tavalyi felmérés szerint a spanyol diákok 35%-a nem szeretne egy zsidóval együtt tanulni. „Tudjuk, hogy a zsidók elleni előítéletek léteznek Spanyolországban” – közölte fenyegetően a gyűlölködő zsidó. De hogy miért léteznek még azok a bizonyos előítéletek, arról Querub nem tájékoztatta hallgatóságát.

2007 novemberében a szólás-és véleményszabadság védelmére hivatkozva a spanyol alkotmánybíróság eltörölte az úgynevezett holokauszt tagadását büntető törvényt. Úgy látszik azonban, a szegény, üldözött zsidók alapos nyomást fejthettek ki a súlyos gazdasági helyzetben lévő ország kormányára. A madridi kabinet a múlt hónapban ugyanis azzal az ötlettel állt elő, hogy a holokauszt tagadását ismételten büntethetővé kellene tenni. Vajon a nemzetközi zsidó nagytőke megértőbb lesz az elszegényedő spanyolokkal szemben, amennyiben ismét felállítják a holokauszt-inkvizíciót?

A „toleráns” zsidók azon is mélységesen felháborodtak, hogy 2009-ben az El Mundo című spanyol napilap interjút közölt David Irving történésszel. Irving szabadon kifejthette véleményét a második világháborúról és a holokausztról, sőt, az újságban „szakértőnek” nevezték. Holott a szerkesztők tudhatták volna, hogy a zsidók jóváhagyása nélkül senki sem lehet „szakértő”.

Perge Ottó - Stormfront nyomán

Kapcsolódó:

- HVG: Megásta a Kuruc.info sírját a kormány

- Facebook-törvény az OMSZ-nél - útilaput kap a rosszul lájkoló mentős

- Európai kutatási program az internetes cenzúra bevezetése érdekében

- Oroszország kritizálja az amerikai internet-cenzúrát

- Figyelmeztetés a kommentelőknek: a világhálón támad a hasbara-kommandó

- "Mikor beszélhet őszintén egy zsidó" - bemutatunk egy cionistáknak írt propaganda-kézikönyvet (I. rész)