Ugrás a cikkhez
Reklám

Az államnak minden eszközt fel kell használnia a családok pénzügyi biztonságának megerősítése érdekében – jelentette ki a Világgazdaságnak adott interjúban Domokos László, az Állami Számvevőszék elnöke.

Méltatta, hogy a kormány 2020-ra ismét olyan költségvetést tervezett, amely számottevő tartalékokat tartalmaz. Úgy vélte, ez lehetőséget ad arra, hogy az állam felkészüljön a nehezebb időkre.

„A mostani helyzetben a kormányzatnak meg kellene fontolnia, hogy a saját maga tartalékolásán túl a lakossági megtakarítások előmozdításában is konkrét lépéseket tegyen” – mondta.

Kijelentette: a közgazdászok egyetértenek abban, hogy a váratlan helyzetre való felkészüléshez a háztartásoknak legalább háromhavi bevételüknek megfelelő összegű megtakarítással kell rendelkezniük.

„Ez készíti fel a társadalmat arra, hogy ha tényleg jön egy lassulás, és ennek keretében Magyarország nagyobbat zökkenne, a családok is képesek legyenek alkalmazkodni” – fogalmazott.

Úgy vélte, az államnak ösztönzőket kellene adnia annak érdekében, hogy az emberek zöme a megtakarítást válassza. Ilyen ösztönző lehet a megtakarítások értékállóságának biztosítása például inflációkövető állampapírokkal, továbbá a kamatadó eltörlése is.

A rendszerben számításai szerint van 3-3,5 százalék megtakarítási hányad, amelyet “készpénz helyett le kellene kötnie az államnak”.

„Szükség van a költségvetési stabilitásra, de legalább ekkora szükség van arra, hogy a magyar társadalmat pénzügyileg tudatos és erős, megtakarító családok alkossák” – hangoztatta Domokos László.

(MTI)

Kapcsolódó:

- Szakértők szerint egyre valószínűbb, hogy két éven belül recesszióba süllyed az amerikai gazdaság

- Bajnai szerint természetes, hogy Soros a gazdasági világválság idején az OTP megtámadásával nyerészkedett





Szólj hozzá!

Friss hírek az elmúlt 24 órából