Claudia Sheinbaum mexikói elnök csütörtökön közölte, hogy kormánya szükség esetén polgári pert indít a Google ellen, amiért az egész Mexikói-öblöt Amerika-öbölnek nevezte át térképszolgáltatásán.

A Google "tévesen" követi Donald Trump amerikai elnök rendeletét a névváltoztatásról - mondta Sheinbaum egy sajtótájékoztatón.

A Google Maps a közelmúltban a Mexikói-öblöt az Egyesült Államokban élő felhasználók számára Amerika-öbölre nevezte át, míg a mexikói felhasználók számára megtartotta az eredeti nevet. A máshol élő felhasználók számára a Google Maps mindkét nevet szerepelteti. A változtatás az amerikai kormányzat földrajzi nevek információs rendszerének frissítését követte, Trump elnöki rendeletének megfelelően.

Sheinbaum a múlt hónapban küldött levelet a Google-nak, miután az bejelentette az öböl nevének megváltoztatására vonatkozó tervét. Csütörtökön az elnök közölte, hogy Juan Ramon de la Fuente mexikói külügyminiszter ismét levelet írt a Google-nak, hogy közölje a céggel, "az egész Mexikói-öblöt nem lehet Amerika-öbölnek nevezni".

A kormány jogtanácsosa elemzi az ügyet - mondta, megjegyezve, hogy a Google csak egy magáncég, amely térképszolgáltatást kínál, nem pedig egy nemzetközi testület, amelynek joghatósága lenne a nevek felett.

(MTI)