Kissé félrevezető a cím, a szóban forgó besúgó ugyanis nem most tette a benne szereplő nyilatkozatot, viszont tény, hogy tőle származik (több más, hasonló megnyilatkozással egyetemben) akkorról, amikor még a Fidesz tematizálta a politikai közbeszédet - és hát a legkisebb gondjuk is nagyobb volt holmi autonómiáknál meg kettős állampolgárságoknál. Ma azonban, mikor már, hála az MVSZ-nek, a Jobbiknak és a nemzeti civil szervezeteknek, megkerülhetetlenné vált a kérdés megoldása, s a politikai rivális régóta és köztudottan egyik céljának tekinti az állampolgárság visszaadását, Martonyi elvtárs is másként nyilatkozik.





Íme a Fidesz televíziójának híre:

Hivatalos felkérés esetén elvállalná a külügyminiszterséget Martonyi János. Korábban Orbán Viktor is megerősítette, hogy a Fidesz kormányra kerülése esetén ismét a politikusra bízná a külügyi tárca vezetését és a magyar uniós elnökséggel kapcsolatos feladatokat.

Martonyi János a Hír Televíziónak azt nyilatkozta: mielőbb rendezni kell a magyar-szlovák viszonyt és a határon túli magyarok állampolgárságának kérdését. Átfogó nemzetpolitikai megújulást kell végrehajtani azoknak az elveknek a jegyében, amelyek azt hiszem, hogy ismertek – tette hozzá a polgári kormány külügyminisztere.

Idézzünk még fel néhányat a Magasdi és Marosvásárhelyi néven jelentgető ügynök megnyilatkozásai közül, hogy legyen némi alapunk összehasonlítani a szavak és tettek viszonyát Fideszéknél (megjegyezve, a másik nagy állampolgárság-ellenes éppen a "radikális" Kövér László volt, aki még kevéssel a népszavazás előtt is ellene uszított):

"1999. március 23., Magyar Hírlap, Martonyi János: „Mindenképpen biztosítani kell Magyarország és a szomszédos országok magyarsága közti szabad mozgást, de politikai és jogi képtelenség lenne, ha egyetlen törvényhozási aktussal magyar állampolgárnak nyilvánítanánk minden, a Kárpát-medencében élő, önmagát magyarnak tekintő személyt” – jelentette ki Martonyi János. „… a kettős állampolgárság megszerzésének lehetősége a magyar jogrendszer része, a kettős állampolgárság egyedi odaítélésének gyakorlatát senki nem kérdőjelezi meg.”

Martonyi János 1998-ban úgy nyilatkozott, hogy a kettős állampolgárság „nem járható út.” Úgy vélte, más megoldásokat kell találni. 1999-ben a "Magyarország és a határon túli magyarság 1999" című konferencia utáni sajtótájékoztatón azt állította, hogy „a kettős állampolgárság automatikus kiterjesztése súlyos politikai veszélyeket jelentene, s jogilag is megvalósíthatatlan.”

Martonyi János, Magyar Rádiónak adott interjú, 2000 júliusában: “A kettős állampolgárság kérdéséről már folytattunk a véleménycserét, én magam is elmondtam a véleményemet többször is. Automatikus, mindenkire kiterjedő állampolgárság adást én nem látok megvalósíthatónak különböző okokból.”
"A kormány, korábbi felfogásával ellentétben, határozottan deklarálta, hogy nemcsak Magyarország tartozik felelősséggel a határon túli magyarokért, hanem az ottani magyar szervezetek is Magyarországért. Tudomásul kell venniük az anyaország nemzeti érdekeit, így NATO- és EU-tagságát, s az ezzel járó kötelezettségeket, ezért aligha lehet szó a kettős állampolgárság bevezetéséről, illetve autonómiák kiharcolásáról."

Kuruc.info

Négy percben az állampolgársági népszavazásról:

Kapcsolódó:

- Hivatalos: Bajnaival vacsorázgató MSZMP-s besúgó lesz a külügyér, ha a Fidesz győz

- Martonyi beismeri a komcsik lapjának: az igazi harcot a Jobbik, nem az MSZP ellen vívják
- Bajnaival vacsorázott Martonyi, folytatódik a közeledés "a szélsőségek elleni harc" jegyében
- Amerikában nyalja a cionisták ülepét Martonyi: hűséget fogadott a jenkiknek, alaposan elhatárolódva a "szélsőjobbtól"
- Besúgó Martonyi is a Bilderberg-listán
- Bíróság is megerősítette: Orbán Martonyija a kommunista politikai rendőrségnek jelentett + a disznó rövid életrajza
- Székelyföldön autonómiázott az autonómia ellen voksoló Orbán - Martonyi: "aligha lehet szó a kettős állampolgárság bevezetéséről, illetve autonómiákról"
- Martonyi elismerte: valóban ő írta a jelentéseket