Ugrás a cikkhez
Reklám

A "romák hátrányos megkülönböztetésének megszüntetése" és a "roma holokauszt emléknapjának elismerése" mellett foglalt állást szerdán elfogadott határozatában az Európai Parlament (EP).




Az EP nagyobb erőfeszítést kért az uniós tagállamoktól "a romákat érintő hátrányos megkülönböztetés és gyűlölet-bűncselekmények elleni fellépésben". A képviselők állásfoglalásukban azt is javasolják, hogy az unió "a második világháborúban megölt romák emlékére" augusztus 2-át a "roma holokauszt emléknapjaként" ismerje el.

Előzménye: Megirigyelték a cigók a zsidóktól: európai "roma holokauszt-emléknapot akarnak" - budapesti támogatással

Az állásfoglalásban a Parlament "mélységes aggodalmát fejezi ki a cigányellenesség növekedése miatt, amely a többi között a romaellenes retorikában és a romákkal szemben Európában elkövetett erőszakos támadásokban nyilvánul meg". "A cigányellenesség az Európai Unió normáival és értékeivel összeegyeztethetetlen, és jelentős akadályát képezi a romák sikeres társadalmi integrációjának" - áll a határozatban.

A képviselők felszólítják a tagállamokat, hogy hatékonyan hajtsák végre "a származásra való tekintet nélküli egyenlő bánásmód elvére vonatkozó irányelvet, és ezáltal számolják fel a romák hátrányos megkülönböztetését, különösen a foglalkoztatás, az oktatás és a lakhatáshoz való hozzáférés terén". (Érdekes, a cigányokat soha semmire nem szólítják fel, pedig lenne mire, attól kezdve, hogy tanuljanak meg tisztálkodni, egészen addig, hogy fejezzék be a többségi lakosság fosztogatását, terrorizálását és gyilkolászását - a szerk.)

Az uniós parlament határozatában "elismerte a második világháború alatt történt roma népirtás, deportálás és internálás történelmi tényét", és erre szólítja fel a tagállamokat is. A "nácik és más rezsimek becslések szerint mintegy félmillió romát öltek meg, egyes országokban a roma lakosság több mint 80 százalékát irtották ki" - szól a hivatalos mese, ami még annyira sem igaz, mint az úgynevezett zsidó holokauszt "története" az elhunytak számának tükrében, lásd a lenti kapcsolódó anyagainkat.

Hölvényi György KDNP-s EP-képviselő a szavazást követően büszkén és boldogan emlékeztetett közleményében, hogy augusztus 2. Magyarországon már régóta hivatalos emléknap (jobban teljesítünk tehát, mint az egész Európa - de sajnos csak zsidó- és cigányseggnyalás terén).

"A roma holokausztról, a porajmosról, a mai napig kevesen tudnak, annak ellenére, hogy 500 ezer roma és szinti életét követelte" - hazudja a kormánypárti politikus közleményében.

Jávor Benedek, a PM politikusa sem akart lemaradni a versenyben, s arra hívta fel a figyelmet, hogy a határozat "a cigányság második világháborús szenvedéseinek állít emléket". "Az emléknap felhívja a figyelmet arra is, hogy az egyre erősödő cigányellenességgel - mint a rasszizmus egyik speciális fajtájával - szemben sürgős, határozott és közös európai fellépésre van szükség. A határozat elfogadása fontos lépés a romák és a többségi társadalom közös múltjának rendezése és a megbékélés felé" - emelte ki a Párbeszéd Magyarországért EP-képviselője, a javaslat egyik benyújtója.

(Kuruc.info - MTI nyomán)

Kapcsolódó:

- Karsai cáfolja a "cigány holokausztot" - neki szabad

- Ügyészség: nyugodtan mondogathatjuk, hogy "Magyarországon nem volt cigány holokauszt"

- Hány cigány élősködött Európában a második világháború előtt, és hány élősködik ma?

- Teljes a zűrzavar hivatalos berkekben a "roma holokauszt" körül - röpködnek a holoszámok

- A "cigány holokauszt" rejtélyes matematikája, avagy hogyan lesz 219 ezerből kétmillió?

- Kérdőjelek a "roma holokauszt" hivatalos története körül

- Gátlástalan félretájékoztatás és történelemhamisítás a "roma holokauszt" kapcsán

- Képtelen ellentmondások a „romák elgázosításának” hivatalos történetében

- Mit tudhatunk a "roma holokausztról"?

- Egy mítosz születése nyomában: a "roma holokauszt"

- Egy neves zsidó történész "tagadja" a "cigány holokausztot" - őt is Auschwitzba küldik?

- 1000 vagy 70 000? Hány magyarországi cigány halt meg a "holokausztban"?

- Kérdőjelek a "roma holokauszt" hivatalos története körül
- Tényleg volt "roma elgázosítás" Auschwitzban 1944. augusztus 2-án?




Szólj hozzá!

Friss hírek az elmúlt 24 órából