Egy "általános" esetet szeretnék megosztani Önnel, Önökkel: 2007.08.24-27 között a Balaton közeli Hegymagason töltöttük a hétvégét a családommal. Bennünket is meglátogatott egy megélhetési, akarom mondani cigánybűnöző. Természetesen a tökélyre fejlesztett módszerrel, 60-90 másodperc alatt megtalálta a nyaralásra szánt pénzt a nyaralóban és elszaladt vele (akár hiszi akár nem, FIGYELTÜNK!).

Most jön a számomra meglepő része a történetnek...

A rendőrségre betelefonáltunk, mivel az ablakon nyomot hagyott (láb és kéz) szegény megélhetési, így könnyedén azonosítható lett volna.

A rendőrség válasza a következő volt:

Ez egy mindennapos eset (eddig "rendben" is volnánk), ismerjük az illetőt, a falu polgármesteri hivatalában meg is tudják mondani a jelenlegi akali címét, mivel korábban a faluban (Hegymagasban) élt. Viszonthallásra!

Ennyi. Érti ezt valaki? Mostantól szabad a nagy mennyiségben elkövetett bűncselekmény elkövetése? Vagy csak a cigányoknak? Vagy Nekünk kellett volna kiverni a pénzt a cigányból az akali lakásán? És ha jönnek a rokonok? Megölnek? Ha esetleg nem is sikerül meglincselniük, minket biztos lecsuknak jópár évre a "rendőrök"!

Egy fokozottan hátrányos helyzetű, fehérbőrű, 33 éves, családos munkavállaló (cigányeltartó) apuka.

M. Bali