Ugrás a cikkhez
Reklám

A tapasztalt ember tudja, hogy a fősodratú média egyáltalán nem hírekről tudósít, hanem propagandát sugároz a képernyő előtt ülőknek. Nézzünk erre egy új bizonyítékot a 2017. június 3-i londoni támadás utáni tüntetéssel kapcsolatban!




Ezt a videót eredetileg Mark (@markantro) készítette, de mivel a felvételt oldalára döntve töltötte fel, ezért a kényelmesebb megtekintés érdekében inkább a Caolan Robertson (@CaolanRob) által átvett, fektetett változatot ajánlom: 

CNN have just been caught in a leaked video with reporter @BeckyCNN FAKING a muslim protest against #LondonBridge. pic.twitter.com/XLdtNq6Rmr

— Caolan Robertson (@CaolanRob) 2017. június 4.

Katie Hopkins újságírónő szintén bejegyzést tett: „Nézzék! A CNN megszövegezi a mondanivalót. Egyenesen az Önök szeme előtt”:

WATCH. @CNN scripting a narrative. Right before your eyes. pic.twitter.com/rdRbQzbqgy

— Katie Hopkins (@KTHopkins) 2017. június 4.

A felvételen látható, hogy nem arról volt szó, hogy egy már folyamatban lévő megmozduláshoz odaérkezett a sajtó, és külső szemlélőként felvette, hogy a tüntetők mit csinálnak. Éppen ellenkezőleg: a már eleve ott lévő CNN-es Becky Anderson és stábja mutatta a muszlim tüntetőknek a néptelen(né tett) utcán, hogy hova álljanak (0:00-0:03 és 1:22-1:35), valamint hogy milyen magasan tartsák a tábláikat (0:12-0:15 és 1:10-1:16).

És persze volt ott az érzelmekre ható kisgyerek (0:20) és virágcsokrok (0:22-0:42), valamint a szokásos hazugságot tartalmazó plakát, hogy Az Iszlám Állam = az iszlám ellensége (#ISIS = enemies of Islam), holott az Iszlám Állam pontosan a Koránon és Mohamed próféta útmutatásán alapszik.

Ezenkívül Katie Hopkins érdekes dolgot vett észre, amint a különböző tüntetéseken készült fényképeket egymás mellé tette:

„Ugyanaz a csoport. Több helyszín. Van még több képernyőkép? Figyeljenek fel a rózsaszín nadrágra! Ez egy felbérelhető csoport volt? #Hamishírek”

Same group. Multiple locations. Any more screen shots? Spot the pink trousers. Were this group for hire? #FakeNews pic.twitter.com/8O57YOeQAK

— Katie Hopkins (@KTHopkins) 2017. június 4.

A CNN-s Becky Anderson mellett a BBC-s Anna O'Neill (@Annareporting) sem maradhatott ki a propaganda terjesztéséből:

„Harrow-i muszlim hölgyek jönnek a rendőrségi kordonhoz, hogy kifejezzék szolidaritásukat a londoni terror és a londoni támadások áldozatai iránt”.

A szöveghez csatolt képen fejkendős muszlim nők láthatók, egyiküknél még babakocsi is van.

Katie Hopkins (@KTHopkins) erre csípősen ezt válaszolta: 

„Tisztelt @Annareporting! Úgy hiszem, hogy Ön a @BBCNews tagja. Meg szabad kérdeznem, hogy hogyan ’bukkant rá’ ezekre a hölgyekre?” 

Dear @Annareporting I believe you are @BBCNews Please may I ask how you 'stumbled across' these ladies? pic.twitter.com/BFpuA4XDWc

— Katie Hopkins (@KTHopkins) 2017. június 4.

Mindezek fényében egyértelmű, hogy a szokásos propagandafogásról volt szó: a fősodratú média a polkorrekt mondanivalóját (narratíváját) akarta eladni, a muszlimok pedig takiját (megtévesztést) akartak alkalmazni a naiv hitetlenek ellenében. Ez az aljas módszer az ezredfordulóig, a televíziók kizárólagos uralma mellett még működött, azonban a kamerás telefonok és az internet elterjedtségének korában már nem jön össze.

Éppen ezért kérek minden olvasót, hogy terjessze a fenti hírt és a lebuktató videót a belföldi és külföldi rokonai és ismerősei között, mert a felvilágosító munkát senki más nem fogja elvégezni.

Hidra - Kuruc.info

Korábban írtuk: Tévedtek, akik azt hitték, a merényletek majd felébresztik Európát - most éppen a manchesteriek álltak sorba, hogy muszlimot ölelhessenek





Szólj hozzá!

Friss hírek az elmúlt 24 órából