Előzmény: Auschwitzi szappanfőzésről hazudozik a szegedi főrabbi - saját fajtársai cáfolják a mítoszt

Címzett: Csongrád Megyei Rendőr-főkapitányság

Alulírott feljelentem Markovics Zsolt szegedi főrabbit - az álláspontom szerint a Btk. 269/C. pontjába ütköző - alábbi kijelentése miatt:

"A szappanok ráhúzása a zsinagóga kerítésére teljesen tudatos, sértő, provokatív cselekedet volt, hiszen az Auschwitzban legyilkolt zsidókból szappant főztek. A Csongrád Megyei Rendőr-főkapitányság mindent megtesz az ügyben, naponta kapok tájékoztatást tőlük a nyomozásról."

Indoklás:

Btk. 269/C. § Aki nagy nyilvánosság előtt a nemzeti szocialista vagy kommunista rendszerek által elkövetett népirtás és más, emberiség elleni cselekmények tényét tagadja, kétségbe vonja vagy jelentéktelen színben tünteti fel, bűntettet követ el, és három évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.

Az idézett kijelentés nagy nyilvánosság előtt, az elektronikus sajtóban jelent meg.

Legalább egy évtized óta közismert tény, hogy minden alapot nélkülöző háborús propaganda volt az, hogy "az Auschwitzban legyilkolt zsidókból szappant főztek."

Ezt a Magyar Tudományos Akadémia, történész szakértők (pl. Ungváry Krisztián) igazolhatják, mivel "a tudományos igazság kérdésében az állam nem jogosult dönteni, tudományos kutatások értékelésére kizárólag a tudomány művelői jogosultak." (Alaptörvény X/2.)

Álláspontom szerint a fentiek szerinti valótlan háborús propaganda igazságnak történő beállítása megtévesztő, alkalmas lehet a nemzeti szocialista rendszer által elkövetett népirtás valódi tényeinek megkérdőjelezésére is, ezáltal ezek nevetségessé tételére, más szóval jelentéktelen színben való feltüntetésére.

Az "Auschwitzban legyilkolt zsidókból szappant főztek" mondat alkalmas a nemzeti szocialista rendszer által elkövetett népirtás jelentéktelen színben való feltüntetésére, ugyanúgy, mint például az "Auschwitzban 6 millió zsidót gázosítottak el" vagy "Auschwitzban lámpaernyő készült a zsidók bőréből" valótlanságok. Az ilyen megnyilatkozások egyrészt sértik az áldozatok emlékét, másrészt kétségbe vonhatják a holokauszttal kapcsolatos egyéb közismert tényeket is, mely következményt a Btk. 269/C tv. büntetni hivatott.

Kérem annak kivizsgálását is, hogy a fentiekben idézett kijelentés szerint a főrabbi félrevezette-e a hatóságot, hamis váddal élt-e, mikor a Csongrád Megyei Rendőr-főkapitányságot egy soha meg nem történt cselekményre hivatkozva nyomozásra vette rá.

Kelt: 2013. szeptember 25.

Frissítés: másik olvasónk pontosításai és kiegészítései:

1. A Btk 269/C. §-a 2013. július 1. napjától nem hatályos, tehát a szövegben az új Btk-t, a 2012. évi C. törvény 333 §-át kell beidézni.

2. A törvényszöveg is változott (az és helyett vagy lett, illetve az "igazolni törekszik" fordulat is belekerült, ami jelentős): Aki nagy nyilvánosság előtt a nemzetiszocialista vagy kommunista rendszerek által elkövetett népirtás vagy más, emberiesség elleni cselekmények tényét tagadja, kétségbe vonja, jelentéktelen színben tünteti fel, vagy azokat igazolni törekszik, bűntett miatt három évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.

3. A kijelentéssel nem valósult meg a hatóság félrevezetése illetve a hamis vád sem, mivel a hatóság félrevezetése más bűncselekmény leplezése érdekében valótlan tény bejelentése, de itt nem volt más bűncselekmény. A hamis vádnál tudatában kell lennie a feljelentőnek, hogy mást vádol hamisan bűncselekménnyel, de itt ez nem bizonyítható.

Viszont érdekesség, hogy a rabbi azt nyilatkozta, naponta kap tájékoztatást az ügy fejleményeiről. Kérdés, hogy a rendőrség mi alapján ad tájékoztatást az ügy állásáról a feljelentőnek, amikor más ügyekben a nyomozás érdekeire hivatkozással rendre elutasítják az ilyen kérelmeket. Megvalósul-e ebben az esetben hivatali visszaélés, ha hatáskörét túllépve a rendőrség tagja olyan információkat oszt meg a feljelentővel, ami egyébként a nyomozás érdekében nem tartozhatna a feljelentőre?

Üdv

Dr. No