Ugrás a cikkhez
Reklám

Elég drasztikus lépésre szánta el magát a Coca-Cola, pénteki bejelentésének értelmében a cég ugyanis legalább 30 napig egyetlen közösségi platformon sem fog hirdetni. A cég kiemelte, hogy nem csatlakozott hivatalosan az elmúlt napokban a Facebook ellen indult bojkotthoz, de átmenetileg befagyasztják a hirdetéseiket – írja a CNBC.

A rasszizmusnak nincs helye a világban, és nincs helye a közösségi médiában sem. A Coca-Cola Company legalább 30 napra leállítja a fizetett hirdetéseit az összes közösségi platformon, a szünet alatt pedig átnézzük az irányelveinket, hogy lássuk, szükség van-e változtatásokra. Emellett pedig nagyobb fokú átláthatóságot és elszámoltathatóságot várunk a partnereinktől – fogalmazott James Quincey, a cég elnök-vezérigazgatója. A Coca-Cola az elmúlt időszakban többször is posztolt a sokszínűségről és a rendszerszintű rasszizmusról is a Twitteren.




A Coca-Cola bejelentése nem sokkal azt követően látott napvilágot, hogy több nagy cég után az egyik legnagyobb globális hirdető, az Unilever is bejelentette, hogy 2020 hátralévő részében már sem a Facebookon, sem a Twitteren nem fognak hirdetni. Korábban olyan cégek álltak be a Facebook bojkottja mellé, mint az Eddie Bauer, a The North Face és a Patagonia, a Coca-Cola kiállása után pedig a Levi's és a Dockers is jelezte, hogy legalább egy hónapig leállítja az összes hirdetését a Facebookon és az Instagramon. Mint írták, a Facebooknak tennie kell valamit a félretájékoztatás és a gyűlöletbeszéd ellen a saját platformjain, a jelenlegi helyzet ugyanis elfogadhatatlan mértékben sérti az általuk képviselt értékeket. A csokoládégyártó Hershey's pénteken szintén csatlakozott a kampányhoz, ők az év végéig harmadára vágják a reklámköltéseiket.

Mark Zuckerberg egy Facebook-posztban arról írt, hogy tervezi új irányelvek bevezetését, melyekkel egyebek mellett a gyűlöletbeszéd ellen is lehetne harcolni, de magára a bojkottra közvetlenül nem reagált. Egy, a CNBC által megszerzett, a hirdetőknek küldött dokumentumban a Facebook globális marketingért felelős vezérigazgató-helyettese azt írta, hogy a bojkott nem segít abban, hogy közösen haladjanak előre, és azt is kiemelte, hogy a döntéseiket elvek, nem pedig bevételek alapján hozzák meg.

(Index)

Frissítés: Zuckerbergék nem tétlenkedtek

A Facebook helyi idő szerint pénteken bejelentette, hogy internetes közösségi hálózatán a jövőben megjelöli a szabályzatát sértő hírértékű tartalmakat, továbbá szükség esetén az amerikai elnökválasztással kapcsolatos bejegyzéseket és politikai reklámokat is ellátja olyan linkekkel, amelyek hiteles információkat tartalmazó oldalakra mutatnak.

A Facebook egyik szóvivője megerősítette: az új intézkedések értelmében ma már ilyen, hiteles szavazási információkra mutató linkkel látnák el Donald Trump múlt havi, levélszavazatokról szóló bejegyzését is. Trump akkor azt állította, hogy a levélszavazatok - amelyek széleskörű kiterjesztését a járványügyi helyzetre hivatkozva sokan szorgalmazzák - növelik a választási visszaélések kockázatát. Az üzenet a rivális Twitteren is megjelent, amely fel is hívta felhasználói figyelmét, hogy ellenőrizzék az ominózus bejegyzés valóságtartalmát.

A Facebookot sokan bírálták az elmúlt hetekben azért, mert nem lépett fel az elnök "lázító hangvételű" posztjaival szemben.

Mark Zuckerberg, a Facebook vezérigazgatója leszögezte: az új szabályozás alól a politikusok sem jelentenek kivételt. Zuckerberg hozzátette: a jövőben letiltják mindazokat a rasszista és diszkriminatív hirdetményeket, amelyek valamely faji vagy vallási hovatartozás, szexuális orientáció vagy bevándorlói státusz alapján megnevezett csoportot mások biztonságát vagy egészségét veszélyeztető fenyegetésként tüntetnek fel.

A rendőri brutalitás következtében május 25-én elhunyt fekete bűnöző, George Floyd halálát követően amerikai polgárjogi csoportok bojkottot hirdettek a gyűlöletkeltő reklámok ellen. Céljuk az volt, hogy a félretájékoztatás és a gyűlöletbeszéd elleni fellépésre szorítsák az online platformokat.

A Facebook és a Twitter részvényárfolyama is esett azt követően, hogy az Unilever - az amerikai elnökválasztás kampányában tapasztalt megosztásra és gyűlöletkeltésre hivatkozva - bejelentette, az év hátralévő részében felfüggeszti hirdetéseit a szóban forgó felületeken. A reklámbojkotthoz eddig több mint 90 hirdető csatlakozott a Sleeping Giants nevű aktivistacsoport szerint.

A Coca-Cola is jelezte, hogy július 1-jétől legalább 30 napig felfüggeszti hirdetéseit a közösségi médiában. A Facebook egyik legnagyobb ügyfele, a Procter&Gamble szerdán azt ígérte, hogy felülvizsgálja az online platformokat, ahol hirdet, és felfüggeszti együttműködését azokkal, ahol gyűlöletkeltő tartalmakat talál.

(MTI nyomán)

Van, amiért viszont eszük ágában sincs bojkottálni: Zuckerberget és a hasonszőrűeket kéri a belbiztonsági miniszter, hogy ne segítség tovább az "antirasszista" erőszak terjesztését





Szólj hozzá!

Friss hírek az elmúlt 24 órából