Mintegy ötszáz génhulladék vett részt a pozsonyi szivárványos meneten a Szabadság téren. Egy füstbomba jelentette csupán az ellenállást.
A teret a rendezvény miatt kordonokkal kerítették körbe a rendőrök, vízágyúval és egy helikopterrel is ügyeltek a buzik biztonságára. A résztvevők két bejáraton keresztül tudtak bejutni az eseményre, miközben tüzetesen átvizsgálták őket a rendőrök. A szervezők utasításokat adtak ki előzetesen arra az esetre is, ha zavargásokba fulladna az esemény: ebben az esetben a deviánsok "jogaiért" tüntető résztvevőknek férfi-női párokra kellett volna bomlani, s kézfogással, esetleg csókkal normálisnak álcázni magukat.
A Gay Pride három pár szimbolikus esküvőjével kezdődött, egy heteroszexuális pár mellett két nő és két férfi is igent mondtak egymásnak. Ezzel a tüntetők az azonos neműek házassága körüli kérdésekre szerették volna felhívni a figyelmet. A demonstrációt ezen a ponton egy füstbomba zavarta meg, melyet a pódiumra dobtak. Sérültje nem lett az esetnek, de a bomba kisebb káoszt keltett a színpad környékén. Maga a felvonulás aztán békésen zajlott, végül pedig az eső vetett idő előtt véget az előzetesen hat óráig meghirdetett rendezvénynek. Romana Schlesinger főszervező az eseményt pozitívan értékelte.
A harmadik alkalommal megrendezett Gay Pride-on több volt a heteroszexuális résztvevő, ráadásul tizennyolc nagykövet, az SaS és az Egyszerű Emberek néhány képviselője, valamint civil szervezetek is támogatták a normalitás elleni liberális támadást.
Az ellentüntetők sem maradtak el. A parlament épülete előtt ötven fiatal keresztény és néhány család képzett élőláncot, hogy állást foglaljanak a hagyományos családok mellett, majd az Óvároson vonultak át.
Az ellentüntetők másik csoportját elsősorban Marián Kotleba Mi Szlovákiánk mozgalmának tagjai képzeték, s a rendezvény közelében gyülekeztek, meg nem erősített információk szerint a füstbomba behajítása is hozzájuk kapcsolható.
(SITA - Bumm nyomán)