A mérki és a szabolcsi hazafiak a magyar föld megvédésének hősei előtt hajtottak fejet, akik 1945. febr. 11-én megkísérelték a kitörést a megszálló (nem felszabadító) vörös horda gyűrűjéből.




Mérken egy 22 éves SS-katona síremlékénél gyűltek össze a szabolcsi hazafiak, hogy felidézzék a múltat, és koszorút helyezzenek el a hősi halált halt katona sírjánál. A Jobbik megyei vezetése mellett jelen volt Novák Előd, a párt legradikálisabb alelnöke, és számos megyében működő szervezet, határon túli társszervezet is.

Aradi Ferenc, a mérki Jobbik vezetője szomorú tényként közölte, hogy számos megpróbáltatáson kellett végigmenniük azoknak, akik a településen laknak, laktak csakis azért, mert sváb származásúak.




Sajnálatos, hogy csak a német katona sírjánál koszorúzhattak, mert a magyar katona sírját még nem sikerült megtalálni. Ez is csak pár éve van így, amióta a környékbeli hazafiak rendbe tették a sírt, amit a bolsevik időkben rendszeresen megrongáltak, kifosztottak önjelölt antifasiszták. Ellenben a román katona sírja kellően gondozott.

Ifj. Földi István történész hazafias tűzzel idézte fel a harcokkal teli múltat. A történelemhamisítás ellen azonnal fel kell lépni! – hangsúlyozta beszédében. Míg más országokban hősként tisztelik a honvédő katonákat, nálunk fasiszta, nyilas söpredéknek kiáltják ki a hazájukért a vérüket és életüket adó harcolókat. A haza védelme nem lehet ideológia kérdés. Véget kell vetni a liberális, cionista hazugságoknak, ki kell végre mondani az igazságot.




A 83 éves Zoli bácsi egykori szemtanúként mesélte el az akkori történéseket. 15 éves fejjel részt vett az SS-katona temetésén.

Novák Előd elismerően beszélt a megemlékezés szervezőiről, és meghatódottan szólt a megjelentekről, hogy ilyen zord időben is fontosnak tartották a megjelenést, a tisztelettel teli főhajtást. A Jobbik eredményeiről beszélve kiemelte a Trianoni megemlékezéseket, a békediktátumhoz kötődő államilag elismert gyásznapot, bár az nem pontosan a radikális párt elképzelését tükrözi teljes mértékben. A trianoni emléknapok is eldugott helyeken, kis közösségek szervezéseivel vették kezdetüket, hasonlóan a becsület napi megemlékezésekhez. Kitartó munkával talán egyszer elérjük, hogy ez a nap is nemzeti emléknap legyen.




A rendezvény méltóságteljesen zajlott, melynek végén mindenki elhelyezhette az emlékezés koszorúit.

Dicsőség a hősöknek!

(vaku2006.wordpress.com - nyírlugosi Jobbik nyomán)