Kedden délelőtt hirdetett jogerős ítéletet a Fővárosi Ítélőtábla tanácselnöke Posta Imre és társai esetében, eszerint az elsőrendű vádlottat, Posta Imrét két év hat hónap szabadságvesztésre ítélte, ezzel enyhítette a Budapest Környéki Törvényszék korábbi ítéletét, írja az Index.

Mindenkit ki akartak végezni, aki csak eszükbe jutott
A tanács valamennyi vádlott esetében enyhített a büntetésen, és felfüggesztett szabadságvesztésre ítélte őket, kivételt képez ezalól a dusnoki házaspár, akiket több száz órányi közérdekű munkára köteleztek.
A házaspár a vád ideje alatt kiskorú veszélyeztetését követte el, amikor 2019-ben megakadályozták otthon, szakszerű segítség nélkül született gyermekük anyakönyvezését. Ezzel tudatosan nem biztosítottak gyermekük számára állampolgárságot, igazolványokat, okmányokat, és a gyermek védelmében eljáró szakemberekkel való együttműködést módszeresen és teljesen visszautasították.
Többévnyi fegyház a halálos fenyegetésekért
Alig egy évvel ezelőtt mondta ki bűnösnek a Budapest Környéki Törvényszék bírája Posta Imre és társait alkotmányos rend elleni szervezkedés, emberölés előkészülete és más cselekmények miatt. Posta Imre, az elsőrendű vádlott 2010-ben létrehozta az úgynevezett PI-kört.
A szervezet leképezte a demokratikus állami berendezkedést: a másodrendű vádlott, Kovács Áron "bírói jogkörrel rendelkezett", míg a harmadrendű tag, Ferencziné Ambrus Emő a pénzügyi koordinációért felelt. Később az interneten további tagokat toboroztak, így többek között csatlakozott hozzájuk egy videószerkesztő és egy rendezvényszervező. A Pest Vármegyei Főügyészség alkotmányos rend erőszakos megváltoztatására irányuló előkészület és egyéb bűncselekmények miatt emelt vádat az ügyben.
Az elsőrendű vádlottat korábban alkotmányos rend elleni szervezkedés és 33 rendbeli emberölés előkészülete miatt öt év fegyházra ítélték.
A másodrendű vádlott három év börtönt kapott. A harmadrendű vádlott két év börtönt kapott négy év próbaidővel felfüggesztve, az ötödrendű pedig egy év felfüggesztett büntetést három év próbaidővel. Két vádlottat próbára bocsátottak – őket zaklatás miatt ítélték el, de a kiskorú veszélyeztetése vád alól felmentették. A vádirat szerint ez egy Bács-Kiskun vármegyei pár volt, akik gyermeküket nem anyakönyvezték, mert tagadták a magyar állam létét. Mindemellett 2021-ben a PI-kör tagjai különböző ismert közéleti szereplőkkel és politikusokkal, közöttük Orbán Viktorral szemben fogalmazták meg a "halálos ítéletüket".
Posta Imre a három évvel ezelőtt tartott előkészítő ülésen vizsgálatot kért, hogy "Magyarország létezik-e, vagy csak egy Izraelben bejelentett cég". Sőt, szerinte Pintér Sándor akkori belügyminisztert egy ukrán tűzpárbajban már régen megölték...
Frissítés: az MTI részletesebb híre:
Jelentősen enyhítették másodfokon az alkotmányos rend megdöntésére készülő csoport tagjainak büntetéseit
Jelentősen enyhítette kedden kihirdetett másodfokú ítéletében a Fővárosi Ítélőtábla az úgynevezett PI-kör tagjainak büntetését, akikkel szemben alkotmányos rend erőszakos megváltoztatásának előkészülete, emberölés előkészülete, valamint más bűncselekmények miatt emeltek vádat.
A Fővárosi Ítélőtábla az elsőrendű vádlottat, Posta Imrét alkotmányos rend erőszakos megváltoztatásának előkészülete és 33 rendbeli emberölés előkészületének bűntette miatt mondta ki bűnösnek, az első fokon ellene kiszabott 5 év fegyházbüntetést és 5 év közügyektől eltiltást ugyanakkor 2 év 6 hónap börtönbüntetésre, valamint 3 év közügyektől eltiltásra enyhítette.
A másodrendű vádlottat 1 év 6 hónap szabadságvesztésre és 2 év közügyektől eltiltásra ítélték, felére csökkentve az első fokon kiszabott büntetést.
A harmad- és ötödrendű vádlott büntetését 1 év 4 hónap szabadságvesztésre enyhítette a bíróság, a büntetés végrehajtását ugyanakkor 3 évre felfüggesztette. Őket az elsőfokú ítélettel szemben másodfokon az alkotmányos rend erőszakos megváltoztatásának előkészülete mellett szintén bűnösnek mondták ki 33 rendbeli emberölés előkészületében is.
A hatod- és hetedrendű vádlottakat négyrendbeli zaklatás vétsége és kiskorú veszélyeztetése miatt 240 óra közérdekű munkára ítélte a bíróság, az első fokon kiszabott próbára bocsátás helyett.
A negyedrendű vádlott az eljárás során elhunyt.
Az elsőfokú ítélet szerint a csoport egy része az alkotmányos rend erőszakos megváltoztatására irányuló szervezetet hozott létre és céljaik elérése érdekében gyűléseken és az interneten - ahol további tagokat toboroztak - 33 közéleti szereplő megölésére hívták fel követőiket. A csoport - leképezve a demokratikus állami berendezkedést - az egyik vezetőt bírói hatalommal ruházta fel, míg a másik személy feladata a "végrehajtó hatalom megszervezése" volt. A csoport tagjai egy új "alkotmányt" is megfogalmaztak.
A hatod- és hetedrendű vádlottak emellett kiskorú veszélyeztetését elkövetve akadályozták az otthon, szakszerű segítség nélkül született gyermekük anyakönyvezését. A házaspár a vád szerint tudatosan nem biztosította gyermekük számára állampolgárságot, igazolványokat, okmányokat és a gyermek védelmében eljáró szakemberekkel való együttműködést módszeresen és teljesen visszautasították.
A Fővárosi Ítélőtábla indoklása szerint az elsőfokú bíróság helyesen mutatott rá arra, hogy a PI-kör miért minősül a törvényi tényállást kimerítő szervezetnek, és az miként épült fel. Az első fokon eljárt Budapest Környéki Törvényszék az elsőrendű vádlott vezető szerepét is a bizonyítékokkal összhangban állapította meg és helyesen értékelte az emberölésre irányuló előkészületet is.
A másodfokú ítélettel szemben bejelentett fellebbezések nyomán a harmad-, ötöd-, hatod-, és hetedrendű vádlottakkal szemben az eljárás a Kúrián folytatódik, míg az első- és másodrendű vádlottak esetében az ítélőtábla döntése jogerős.
Korábban írtuk:
- Elítélték a halálos ítéleteket osztogató Posta Imre szektájának főkolomposait
- Posta Imre szektája "halálos ítéleteket" küldözgetett a vezető politikusoknak
- Kemény börtönéveket kaphatnak Posta Imréék - gondolatok a lekapcsolásukról jobboldali szemszögből