A politikai radikalizmus egyenes arányban nő a gazdasági válság mélyülésével. Amikor a honos állampolgárnak sincs már munkája és látja, hogy az országban minden évben letelepedik 400-500 ezer muzulmán (Franciaország), és ezek mindegyike különböző nagyságú szociális támogatást kap, „kinyílik a zsebében a bicska” és mind elégedetlenebb lesz!

Ez végül odavezet, hogy a munkanélküliség a bennszülöttek között is mind magasabbra hág, nemcsak a bevándoroltak, hanem a bennszülöttek is mind rosszabb életkörülmények közé kerülnek. Ezek közül végül mind többen lesznek politikailag aktívak és sokan közülük a radikalizálódás útjára lépnek. Valamelyik jobboldali vagy baloldali „szélsőséges” párt, vagy mozgalom berkeiben találják magukat.

Az elégedetlenségüket végül, ha már elegen vannak, egy-egy ilyen szervezetben, pártban, tüntetéseken keresztül fejezik ki, amelyek a gazdasági válság mélyülésével és az elégedetlenség növekedésével hovatovább átváltanak erőszakba. Ma már – a tüntetések alkalmával – véres csatákat vívnak Franciaországban, Németországban, Nagy Britanniában, Görögországban, stb. Magyarországot csak azért nem említettem, mert az 50 év kommunizmus ezen a területen is mély nyomot hagyott és a „rebellis” magyarok mára már elég nyugisan tüntetgetnek. A 2006-os véres tüntetéseket, mondják magyar rendőrségi vagy internacionalista berkekben, balesetként kell kezelni: „Véletlenül kiborult a bili!”
Az EU elejét akarja venni annak, hogy a politikai környezet radikalizálódjon, így rendkívül széleskörű biztonsági intézkedéseket hoznak, ehhez szervezeteket alapítanak, fegyverzettel (értsd: elektronikával is) látják el őket, tagjaikat oktatják és gyakorlatoztatják nap mint nap!

Lássuk sorban melyek is ezek a szervezetek, illetve határozatok, intézkedések!

Working Party on Terrorism nevű munkacsoport terjeszti elő az EU számára azt a stratégiát, amivel az EU politikai „játszóterét” a radikalizálódástól igyekszik megmenteni. Mivel a radikalizálódó szervezetek fejlődési folyamata automatikusan vezet a más hasonló szervezetekkel való kapcsolat felvételhez, így a biztonsági szakértők azt is tudják, hogy előbb-utóbb az igazi terrorista sejtekkel, szervezetekkel és az azokat támogató személyekkel, kormányokkal, pártokkal is érintkezni fognak. Ez a stratégia természetesen a terrorizmus elleni harc elemeit is magába öleli!

A javaslatok közül ragadjunk ki egyet: a radikalizálódási folyamatot meg kell szakítani, amihez különböző eszközök használata szükséges és különböző módszerek tűnnek alkalmasnak, mint például:


1.A folyamatos figyelmeztetés a törvénybe ütköző tüntetések következményeinek viselése kapcsán.
2. Különböző módszerekkel a vélemények alakulásának folyamatát fel kell mérni.
3. Listákat kell összeállítani mindazokról, akik radikális üzeneteket küldenek, radikális elméleteket dolgoznak ki, és azokról is, akik ilyeneket terjesztenek, illetve még azokról is, akik ilyen fórumokon megfordulnak!
4. Ezeket a listákat EU szinten kell egyesíteni és elemezni.
5. Meg kell figyelni, hogy milyen nemzetközi kapcsolatokat alakítanak ki ezek a szervezetek, ill. tagjaik egymás között.
6. Azelőtt, hogy a különböző szervezeteket, ezekhez tartozó egyéneket különböző listákra feltennénk meg kell pontosan határozni, hogy kik:
- a nacionalisták (mert ezek lehetnek moderáltak is, de lehetnek szélsőségesek is)
- az antiglobalizációs aktivisták
- muzulmán szélsőségesek
- szélsőséges balosok
- szélsőséges jobbosok
- stb.
7. A „second-hand” információkat is be kell gyűjteni és elemezni, az adattartalmat pedig ellenőrizni.
8. RM-eket (Radical Message: radikális üzenet) folyamatosan kell figyelni, elemezni, kategorizálni.

Az üzenet küldőjéről meg kell állapítani, hogy:

- tartalmaz az RM olyan elemeket, amelyeket különböző erőszakos szervezetek propagandája használ?
- milyen kapcsolatban van azzal, akitől az üzenetet kapta és azzal, akinek továbbküldi (rokon, barát, iskolatárs, katona cimbora, börtön cimbora, szomszéd)?
- a RM küldőjének társadalmi helyzete, státusza, nemzetisége, állampolgársága, tanulmányai, munkahelyei, gazdasági helyzete (lecsúszott, gazdag, szegény, pontos vagyoni helyzete), VR-veszély (Violent Radicalisation), szociális környezet stb.

9. Összesen 70 kérdésre kell megválaszolni ahhoz, hogy a radikalizálódót beskatulyázzák!
Adatgyűjtés a mobil telefonokról: Lawful Interception
Az ETSI (European Telecomminications Standards Institute) munkacsoportja a TCLI (Telecommunications Lawful Interception). Ehhez tartozik mindegyik nemzeti hírszerzés és persze a telekommunikációs ipar képviselői is. Itt koordinálják európai szinten a telefon lehallgatásokat, ill. adatgyűjtést.

Mit gyűjtenek?

1. Telefonszámodat
2. Számla részleteidet
3. Milyen típusú mobilod van
4. Mikor szoktál telefonálni
5. Milyen hálózatban szoktál tartózkodni
6. Használsz-e a telefonodon egyéb szolgáltatásokat, és ha igen mit? SMS, internet, zene, fotózás, MMS, hangfelvétel, filmezés.

A következőket veszik fel és tárolják:

1.A neved, címed, születési dátumod, nemed és telefonszámod mellé a személyazonossági kártyádat
2. Az összes általad választott telefonszámot, a hozzátartozó idővel, a hívottnak/hívónak az összes adatával, mint pl. az IMSI azonosságával (International Mobile Subscriber Identity; ez a SIM-kártya száma), vagy a 15 jegyű International Mobile Station Equipment Identity (IMEI) számmal, ami a mobil készüléked száma.
3. IMSI-Catcher-GA90-nel regisztráljak az összes mozgásodat és előállítják a mozgási profilodat.
Az IMSI-Catcher-rel megbénítják a telefonodat, mivel ez úgy viselkedhet, mintha a te telefonod lenne, és minden hívást átvesz, ill. meggátolja azt is, hogy a mobilodról hívhass valakit. Még a sürgősségi számokat sem hívhatod! Az IMSI-Catcher-t csak a bűnüldözési szervek és a hírszerző szolgálatok használhatják, mivel segítségével pontosan meg tudják állapítani a tartózkodási koordinátáidat. Ilyen módszerrel lőtték ki egy rakéta segítségével az oroszok Baszajev csecsen szabadságharcost! (Az oroszoknak terrorista!)
4. Telefonbeszélgetéseid lehallgatása komplexebb készüléket igényel, ez ma a német telekommunikációs ipar export-slágere: kb. 300 ezer euróba kerül! Ezek a készülékek IMSI-Catchers-ként is működnek! Az IMSI-Catcher-GA90, amit a Rohde & Schwarz cég gyárt alkalmas a lehallgatásra is!

A mobilod alapján a pontos koordinátáid megállapítása és/vagy a beszélgetésed lehallgatása nehézségekbe ütközik, amennyiben olyan környezetben tartózkodsz, ahol nagyobb, mobillal rendelkező tömeg tartózkodik. De ez is csak idő kérdése, amíg a mérések számát növelve, erősebb jelekkel dolgozva megállapítják, hogy pontosan hol vagy és kivel beszélsz és máris kezdődik a lehallgatásod! Amennyiben azt gondolod, hogy kicseréled a kártyádat és más számról hívod a barátaidat, s ezzel megtéveszted a követőidet, akkor tévedsz. A mobilod továbbra is küldi a jeleket és még az új számodat is leadja a követőid számára. Valamennyit segít azonban, ha egyszerre több telefonkészüléket hordasz magaddal, több kártyával. De amennyiben elkezded cserélgetni a kártyákat úgy hamarosan bemérik a helyzetet és minden telefonodat lehallgatják, amennyiben ezeket egy helyen többször is használod! Az sem segít rajtad, ha a mobilodat kikapcsolod és még az sem, ha kiveszed belőle az akkut! (Kuruc.info: ez utóbbi megállapítás kapcsán [is] kötelezően elolvasandóak az olvasói reakciók!)

Miután a kiszemelt mobilra telepítetted ezt a szoftvert megengedi neked, hogy:

1. Egyszerű hívással, amit a mobil tulajdonosa nem vesz észre, hallgathatod a szobát, ahol a mobil éppen fekszik!
2. Minden bejövő és kimenő SMS-ről kapsz egy másolatot!
3. Amint a mobil gazdája hívást fogad vagy kezdeményez, úgy rögtön kapsz erről a mobilról egy értesítő SMS-t. Ezek után felhívod a mobilt, és végighallgatod a folyó beszélgetést!
4. Kívánságodra a mobil helyzetéről percenként kaphatsz koordinátákat!
Mindezt persze az aggódó apukáknak fejlesztették ki, akik meg szeretnék menteni kicsapongó csemetéjüket az elzülléstől!

Dr. Ing. Sebestyén István, Zürich, Svájc

(Kuruc.info)

Frissítés (ápr. 5. 10:25): két olvasónk is írt a témában. Elöljáróban annyi magyarázat, hogy az eredeti, tegnap 20:59-kor kirakott cikket 22:15 körül kicsit meghúztuk, és távolítottuk el a mindkét olvasó által is élesen kritizált „Az sem segít rajtad, ha a mobilodat kikapcsolod és még az sem, ha kiveszed belőle az akkut!” mondatot. Ezt most visszatettük a helyére, hogy a kontextusában olvasható legyen – egy jó nagy figyelmeztetéssel.

1. olvasó:

Abban igaza van a szerzőnek, hogy egy telefonban általában két akkumulátor van (esetleg a második akku helyett kondenzátort használva). Egy nagy és egy nagyon kicsi. Ez utóbbi viszont már a kapacitásánál fogva sem lenne képes arra, hogy órákon keresztül kapcsolódjon egy adótornyhoz. Miért is?

Egy mai, kiszedett akkujú átlagos (pl. Nokia, HTC stb.) telefon nem jelent az adótornyoknak, azokkal semmiféle kapcsolatban nincs. Lehet, hogy van 1-2 modell, ami ezt teszi, de a 99% nem. Ezeket a telefonokat úgy ismerem, mint a tenyeremet. Egyszerűen fizikai képtelenség lenne megoldani a tápellátását egy olyan dolognak, ami csak az adáshoz rossz esetben 0.2W-ot vesz fel (hogy lejelentse magát az adótoronynak pl. cellaváltásnál), 5-15 mp-en keresztül. Ez megháromszorozódik, ha háromszögeléssel állandóan le kell jelentenie a helyzetét – a háromszögelés három(!) kapcsolatfelvételt (három külön adótoronyhoz) jelent. Az aktív, "csak" hallgató kapcsolat energiaigénye meg átlag 3-15 mAh, sávtól függően (kisebb frekvencia = kisebb teljesítményfelvétel, 800/850/900 MHz-es GSM előnyben az 1900/2100 MHz-es 3G-vel szemben).

Ahhoz, hogy pár óránál tovább ezek működőképesek maradjanak, méretes, min. 20-30 mAh-s akkuk kellenének (kondenzátorok eleve  kizárva), amik méretben azért feltűnnének, ha az ember megnézi az alaplapjukat, mivel egyszerűen nem lehet a méretüket még hasonló szintre sem redukálni, mint egy normál ellenállás vagy kondenzátor. (A jelenlegi, óramegőrző akkuk max. 1-2 mAh-sok, ezért is helyettesíthetők kondenzátorokkal, amik pár percig...óráig el tudják látni az óra tápellátását.) Fizikai képtelenség az, amit a szerző állít – ezer éve olyan képeket mutogatnának az emberek és az egész internet erről beszélne, amin kivehető a viszonylag nagykapacitású akku. Nincsenek ilyenek, legalábbis az átlagtelefonokban. Fizikailag képtelenség mindezt megoldani úgy, hogy 1-2 óránál tovább is aktív maradjon, egy 10-20 mAh-s akku mindenképp kell. Az meg már nem csinálható meg mikroszkopikus méretekben – azonnal feltűnne az alaplapon. Fizikai képtelenség akár egy 10 mAh-s akkut úgy integrálni egy telóba, hogy az – a mérete miatt - ne tűnjön fel senkinek. Egyszerűen nem tartunk még ott technikailag.

Ugyanez vonatkozik a teljesen lelőtt, kikapcsolt állapotra is (nem egyenlő a normál képernyő-lekapcsolós várakozó állapot). Akkor sincs kapcsolat a telefonok 99%-a esetében.

Összefoglalásképp:

- Ha kivesszük a kutya közönséges, boltban vett (és nem pl. valami titkosszolgálat által a zsebünkbe csempészett) telefonból az akkumulátort, az soha, semmilyen esetben nem lesz képes lejelenteni a helyzetét.

- Ugyanez vonatkozik a teljesen kikapcsolt(!) állapotú telefonra is. (Gyengébbek kedvéért: nem arra, amikor egyszerűen készenléti állapotban van a telefon, azaz képes hívást fogadni. Arra, amikor például a bekapcsológomb hosszú nyomásával és a kikapcsolás engedélyezésével teljesen „lelőjük” a készüléket.) Ha boltban vett készülékről van szó, akkor nem kell mitől tartanunk.

2. olvasó: Sziasztok,
 
Ezt az adatgyűjtéses cikket nem érzem túl megalapozottnak, s van benne pár nem túlzottan helytálló dolog, illetve több olyan amit nem tudok megítélni, de mindenképp gyanús, és az előzőekből kiindulva nem árt vele az óvatosság. Ez az imsi-catcher csak akkor működik, ha közvetlenül arra csatlakozik fel a mobil -erősebb jele van, mint a többi bázisállomásnak, ez ezt normál körülmények között maximum 10-15 km-es távolságig tudom elképzelni, sűrűn lakott helyeken ez még kisebb lehet. A GSM rendszerben a bázisállomás (telefon) és az átjátszó között az fény véges sebessége és a rendszer maximális "jel-késés kompenzációja" miatt a maximális áthidalható távolság 64 km. Tehát ezzel nem lehet követni a telefont bármerre járunk, és a helye is csak nagyon korlátozottan határozható meg (ahhoz legalább 3db kellene egyszerre). Mindezek mellett egy mobil helyének a meghatározása a szolgáltató által alapból nem probléma, nem kell hozzá plusz eszköz, a tornyok áltla mért jelerősségek, és késési idők alapján számolható, sőt bizonyos szolgáltatóknál, ha minénk a telefon erre elő is lehet fizetni. Tehát a bűnüldözési szerveknek erre nincs szükségük. Az imsi-catcher egyik hátránya, hogy egyes (régebbi) bázisállomások meg tudják jeleníteni, hogy ki- vagy be van-e kapcsolva a hálózaton a titkosítás, így annak kikapcsolása gyanút ébreszt (alapból Mo-n mindig megy a titkosítás).
A másik pontatlanság, hogy ha imsi catcher-en csatlakozik a mobil a hálózatra, akkor bejövő hívásokat nem tud fogadni (mivel a szolgáltató nem tudja hogy hol a mobil, csak a catcher-t látja). A kimenő hívások működnek.
Akku kivétellel pedig nincs semmilyen energia egy telefonban, hogy jelet tudna adni, ha kint van az akku, akkor nem látok rá lehetőséget, hogy bemérhető lenne.
 
A fentiek bennem elég gyanút ébresztenek ahhoz, hogy úgy érezzem, hogy a cikk nem megbízható, szerintem próbáljatok meg utánajárni nálam nagyobb szakembernél a további terjesztésig.
 
Üdv

Ajánló: Patrick J. Buchanan: A nyugat halála - "2050-re, (...) Németország iszlám állam lehet." (x)