A fenti címmel jelentetett meg cikket a német N.S. Heute politikai magazin, ahol a nacionalizmus és a sovinizmus kapcsolatát járják körül. Úgy gondoljuk, nem érdemtelen, sőt, kifejezetten hasznos gondolataikat a magyar olvasóközönség elé tárni.
- A társadalom hosszú ideje olyan politikai áramlatok közepén van, hogy annak hatására az emberek valójában azt sem tudják, mit beszélnek. Elkötelezettek a demokrácia iránt, abban a szabadság, egyenlőség és testvériség képét látják. Vannak tudatosabb csoportok is, az ő céljuk a liberális eszmék konkrét megvalósítása, határoktól mentes világról álmodoznak, mindenki maga döntheti el, mit szeretne, nincs tilalom, csak élvezet. Vannak megint mások, akik a mindent kollektivizáló kommunizmusért vívják politikai harcukat, vallják a "minden mindenkié" elvet, amely egyrészt ugyanúgy kizsákmányoló, másrészt tagadja a természet törvényeit - fogalmaz a cikk szerzője.
- Ezekkel szemben áll a nacionalizmus, amely igyekszik gátat szabni a fenti áramlatoknak. A nacionalizmust következetesen ember- és népigenlőnek kell tekinteni, hiszen már a neve is mutatja, a nép jelenti a prioritást. A „nemzeti” szó, amely a nacionalizmus meghatározó összetevője, a latin „natio” szóból származik, ami olyasmit jelent, mint „valamibe" születni - folytatja.
- Míg más politikai áramlatok, mint például a kommunizmus vagy az internacionalizmus tagadják a világban természetesen kialakult népeket, csupán elméleti struktúráknak tekintik őket, amelyeket szívesen kevernek, a nacionalista gondolkodású emberek ismerik ezeknek a népeknek a sokszínűségét, akik ezen a bolygón élnek és dolgoznak. Egyediségükkel együtt - mutat rá.
- A liberálisok és globalisták megfeledkeznek arról, hogy multikulturális és békés világ csak akkor létezhet, ha a népek elkülönülnek egymástól hagyományos élőhelyükön, egyként viselkednek, és a kultúrák keveredése dekadenciához, kulturális hanyatláshoz vezet, így álmuk egy színes világról teljesen megvalósíthatatlan - szögezi le.
- A nacionalisták felismerték ezt a törekvést, és szét akarják zúzni ezt az ideológiát. Tisztában vannak saját népük önfenntartásának fontosságával. Olyan nemzet, népközösség létrehozására törekednek, amelyben minden állampolgár képességei szerint megkapja a helyét; amelyben a kommunizmussal ellentétben nem mindenkire vonatkozik minden, és a demokráciával ellentétben mindenkinek ugyanazok a jogai, de mindenkinek a sajátja. Tudnak a Föld népeinek sokféleségéről és arról, hogy ezek nem pusztán elméleti konstrukciók, hanem bizonyítékokon alapuló, tudományosan létező embercsoportok, akik például fajokra, klánokra oszthatók - érvel.
- A nacionalizmus alapvetően nem más, mint a munka és a jóakarat kimutatása saját népünkért és gyógyulásukért - összegzik. Hozzáfűzik: ellentétben a rágalmakkal, a nacionalisták nem gyűlölnek származási alapon más embereket.
- A tömegmédia szereti eladni nekünk a nacionalizmust úgy, mint a gyűlölet megtestesítőjét, ami külföldiekre lövöldöz és létükre tör, olyan hívószavak segítségével, mint a „rasszista” vagy a „diszkriminatív”, amelyeknek már negatív kicsengésük van szerintük - írják.
- De van egy jelentős különbség, amellyel tisztában kell lennünk: míg az internacionalizmus minden ember elfogadását hirdeti, addig a nacionalizmus veszélyt lát az összekeveredésében. Ennélfogva pont nem a nacionalizmus az, amely más népeket igyekszik megsemmisíteni, hanem azok, akik össze akarják azokat keveredni, hogy mind elvesszenek - olvashatjuk.
A sovinizmus a nacionalizmus ellensége
- Meg kell magyarázunk, miért démonizálják olyan gyakran a nacionalizmust, ugyanis azt azonosítják a sovinizmussal. A sovinizmus gyökerei a francia háborúkban gyökereznek. Etimológiája Nicolas Chauvin francia katonától származik, aki a háborúban tanúsított könyörtelen elkötelezettségével tűnt ki. Bár a háborúban bátorságával kiemelkedett, többen mégis arrogáns embernek tartották, és jellemző volt rá, hogy folyamatosan más népek megrágalmazásával volt elfoglalva - folytatódik a cikk.
- A sovinizmus tehát gátolja a népek közötti békét, ezért a nacionalizmus ellensége. Míg a nacionalizmus a világ összes népét tiszteli és elfogadja, elismeri egyedi kultúrájukat, a sovinizmus (európai népekkel szemben is - a szerk.) saját népét kritikátlanul imádja, ezzel pedig konfliktus gócpontokat hoz létre Európában - érvelnek.
(Fordítói megjegyzés: a nacionalizmus és a sovinizmus kapcsolatát illetően talán nem felesleges kiegészítésképpen a könnyebb érthetőség kedvéért behozni még egy összehasonlító gondolatot, mint a mennyiségi és a minőségi nacionalizmus fogalmát. Előbbi áll inkább közel a sovinisztikus felfogáshoz, ugyanis nem mond mást, mint például azt, hogy valaki magyarnak született, már önmagában elegendő, és ettől különb lesz más népek tagjaitól, míg a minőségi alapú nacionalizmus ezzel szemben azt tartja, hogy a magyarnak születés csupán egy "belépő", önmagában ez még kevés, magyarnak lenni élethivatás, egy életen át tartó feladat, ha úgy tetszik, egy eszmény.)
L. J. - Kuruc.info