Karsai László
Miután a Szem(it)a-Liberális Pártnak elkeresztelt cionista gittegylet feljelentette a Kuruc.infót, úgy döntöttem, itt hagyom ezt a való világos, enbéhás, fideszemeszpés, cionista világot, átlépem a határt, és emigrációba vonulok.
Miközben éppen azon töprengtem, hogy Iránba meneküljek-e, vagy pedig a jó öreg nácik nyomdokaiba lépve Dél-Amerikába menjek, kezembe került a Népszabadság elnevezésű szélsőséges napilap szombati száma, illetve annak melléklete, benne Karsai László barátunk interjújával, melyben „Magyarország vezető holokauszt-történésze” a Kuruc.info hasábjain tavaly tavasszal lezajlott holokauszt-vitáról hazudozott.
De most őszintén, Karsai úr: muszáj Önnek újra és újra kínosan felsülnie? Nem volt elég, hogy a holokauszt-vitában Ungváry barátjával együtt kínosan leszerepelt? Nem volt elég, hogy képtelennek bizonyult megválaszolni a legelső írásomban feltett 4, majd a később Önnek szegezett 15 kérdésemet? Nem volt elég, hogy Jürgen Graf leleplezte az Ön mérhetetlen tudatlanságát, és ország-világ előtt közröhej tárgyává tette elviselhetetlen gőgjével és arroganciájával együtt? Azzal ugyanis, hogy újra és újra kiderül, Ön milyen gátlástalan hazudozó, nemcsak saját magáról állít ki szegénységi bizonyítványt, hanem az egész holokausztozó cionista társaságról is.
Mostani nyilatkozatában Karsai egyfelől azt állítja, a Kuruc.info szerkesztői nagyon örültek annak, hogy hajlandó volt a holokausztról vitatkozni, egy füst alatt pedig azt is mondja, vitapartnerei (kettő volt, nem több) mérhetetlenül arrogánsak voltak, és sértő modorban vitatkoztak. De ha már annyira örültünk annak, hogy Karsai beszállt a vitába, miért sértegettük volna őt? Egészen biztos vagyok abban, hogy „Magyarország vezető holokauszt-történésze” pontosan emlékszik: a vita során többször is szóvá tettem az ő lekezelő, durva vitastílusát, mire azzal válaszolt, hogy én túlságosan is „érzékeny” vagyok. Jürgen Graf egyébként nekem azt tanácsolta, hogy az ellentábor sértéseire semmiképpen se válaszoljak hasonlóan durva hangnemben, mert, mint írta, a „személyeskedés gyengíti az érvek erejét”. Emlékeztetném Karsait, hogy éppen ő volt az, aki egészen aljas módon kezdte el szidalmazni a vitába bekapcsolódó Jürgen Grafot, aki a sértések özönét egy ideig nem is viszonozta, csak utolsó írásában fakadt ki. De miért fogta volna vissza magát, mikor ellenfele durván személyeskedett vele már az eszmecsere legelején? Íme néhány részlet a vitából:
Karsai László: „Én Pergét és általában a holokauszt tagadókat elfogult, előítéletes gondolkodású, és alapvetően tájékozatlan antiszemitáknak tartom.” Lásd itt.
Perge Ottó: „Mindenekelőtt szeretnék köszönetet mondani és elismerésemet kifejezni Karsai Lászlónak, amiért elfogadta a kihívást, és vitába szállt velem.” „Úgyhogy, kedves Karsai László, nem kell elfogyasztanom a cipőmet. Válaszom második részében felelni fogok a tanár úr nekem feltett kérdéseire.” Lásd itt.
Karsai László: „Mint írtam, de sajnos Perge nem csak tájékozatlan, de figyelmetlen olvasó is...”. Lásd itt.
Erre válaszul Perge Ottó: „Az én állítólagos tudatlanságomat illető megjegyzéseit figyelmen kívül hagyom, annál is inkább, mivel én meg őt tartom tájékozatlannak (és persze elképesztően elfogultnak), pontosabban úgy vélem, nem olvasta a vezető revizionista történészek műveit.” Lásd itt.
Perge Ottó: „Elnézést kell kérnem Karsai Lászlótól és mindazoktól, akik figyelemmel kísérik kettőnk vitáját az ún. holokausztról. Ugyanis semmi kétség: vitapartneremet illeti meg a szó.” És ugyanitt: „Ismét felteszek Karsai Lászlónak néhány kérdést. Tudom, roppant kényes témákat érintek, és azt is tudom, milyen indokolt az áldozatok és hozzátartozóik érzékenysége. Talán részben feloldok bizonyos görcsöket és előítéleteket, ha kijelentem: fejet hajtok a második világháború összes áldozatának emléke előtt, így természetesen a zsidók előtt is, akik közül sokan veszítették életüket a munkatáborokban, a frontokon vagy éppen a hátországban.” Lásd itt.
Mivel Karsai újabb 15 kérdésemre sem tudott kielégítő választ adni, bedurvult:„Rendkívül tájékozatlan, elfogult antiszemiták ők, akikkel vitázni nem lehet, mert érveik nincsenek, csak indulataik. Ha tisztességes, értelmes emberek lennének, akkor legalább megpróbálnának elgondolkodni mindazon, amit leírtam.” Lásd itt.
Erre válaszolva Perge Ottó: „A magam részéről egyébként igyekeztem lovagiasan „küzdeni”, és kerültem minden személyeskedést. Mi több, számos gesztust tettem vitapartnerem irányába, melyeket egyáltalán nem méltányolt. Így például amikor hírét vettem annak, hogy hajlandó velem vitatkozni, rögvest kifejeztem „elismerésemet és nagyrabecsülésemet” az irányába. Én őt mindvégig „úrnak” szólítottam (ő pedig megvetően csak „Pergének” nevezett, de hát mi mást is érdemelne egy náci, gondolja Karsai), sőt, többször is „tanár úrnak” neveztem (egy alkalommal „kedves tanár úrnak”), másutt „tisztelettel” tettem föl neki az egyik kérdésemet. Nem neki szóló gesztusnak szántam, de mégis a vita légkörét kívántam kedvezőbbé tenni, valamint az irántam táplált határtalan gyűlöletét és megvetését is szerettem volna csillapítani, amikor azt írtam, hogy a magyar zsidók deportálása „barbár tett volt”. Egyébként őszintén így gondolom. Másutt pedig kijelentettem: „fejet hajtok az áldozatok, köztük természetesen a zsidó áldozatok emléke előtt is”. Súlyos emberi jellemhibáról árulkodik, hogy Karsai a gesztusaimat nem viszonozta. Mondhatnám, ellökte a feléje kinyújtott kezet. Nekem címzett válaszaiban engem rendre „tudatlannak”, „előítéletesnek”, „antiszemitának”, sőt, „aljasnak” nevezett, akinek fogalma sincsen az úgynevezett holokauszttal kapcsolatos legalapvetőbb tényekről sem. És, mint várható volt, eszmecserénket is az én „tájékozatlanságomra” „előítéletes gondolkodásomra” és „antiszemitizmusomra” hivatkozva rekesztette be.” Lásd itt.
Karsai László: „A holokauszt-tagadók között vannak aljas gazemberek, akik tudják, hogy hazudnak, történelmet hamisítanak, de többségük nem hülye, csak nagyon műveletlen, tudatlan és tájékozatlan.” Lásd itt.
Karsai László Jürgen Grafnak: „Jürgen Graf moszkvai „történész” pontokba szedett állításaira csak röviden szeretnék reagálni, mert jóakaratú ismerőseim figyelmeztettek, hogy a hosszabb írásaimat nehéz, fárasztó olvasni.” „Graf szerint az Einsatzgruppék jelentései „igen gyanúsak”. Szerintem meg az a „történész” gyanús, aki azt hiszi, hogy forráskritika helyett elég az eredeti forrásokat csak meggyanúsítani.” Lásd itt.
Ungváry Krisztián: „Perge vagy hamisít, vagy logikai képességeinek teljes hiányában szenved,...” Lásd itt.
A legutolsó cikke végén Graf visszavág: „Most ugyanez a dr. Karsai, aki nem volt képes válaszolni akár csak egyre is Perge Ottó kérdései közül, újra és újra bebizonyította, hogy nem más, mint egy amatőr, rendkívül hiányos ismeretekkel a témáról, aki nem riad vissza a csalástól sem, hogy „bebizonyítsa” állításait, és még olyan arcátlan is, hogy a revizionistákat tudatlan, „tájékozatlan és elfogult antiszemitáknak” nevezze! „Magyarország vezető holokauszt-tudósa” teljesen nyilvánvalóan nem csak kontár és csaló, hanem egy mocskos szájú rágalmazó is.” Lásd itt.
Nyilatkozatában Karsai még arról is beszél, hogy nem tudtunk (az ő felfogásában ugyanis sok Perge van, valójában rajtam kívül Jürgen Graf vitatkozott, illetve röviden kifejtette véleményét az eszmecsere során Végvári Levente Attila, köszönet érte) neki válaszolni az eutanázia programmal, illetve a szovjet hadifoglyokkal kapcsolatos kérdéseire. Ez az állítás sem igaz, mindkét témával kapcsolatban írtam én is, írt Graf is, habár mindketten hangsúlyoztuk: a két kérdésnek nincsen közvetett kapcsolata a vita igazi témájával, a holokauszttal. Graffal együtt hosszasan írtunk arról, miként értelmezhetők Hitlernek a zsidóság „megsemmisítésére” vonatkozó nyilvános megjegyzései – Karsai pedig valami olyasmit hazudott az interjúban, hogy „holokauszt-tagadó” vitapartnereinek fogalma sem volt arról, hogy Hitler hasonló kijelentéseket tett volna valaha is.
De Karsai leginkább azzal a megjegyzésével tette magát nevetségessé ismét, amikor arról elmélkedett, hogy őt nem foglalkoztatják olyan részletek – melyeket mi, revizionisták roppant lényegeseknek gondolunk –, mint például a hamvasztáshoz felhasznált fa és koksz, valamint a keletkezett hamu mennyisége. Magyarán: „Magyarország vezető holokauszt-történészét” az elgázosítások technikai részletei nemigen érdeklik. (Ungváry Krisztián a vita során ezt nyíltan be is vallotta.) Ami éppen olyan, mint ha mondjuk egy bűncselekmény vizsgálata során azzal jönne elő a rendőrség, hogy helyszínelést nem végeznek, a holttestet nem kívánják megtalálni, és sem a gyilkos fegyverre, sem az elkövetés módjára nem kíváncsiak. Lehetséges lenne, hogy Karsai a szíve mélyén attól fél, a holokauszt technikai részleteinek alapos vizsgálata nyomán kiderülnének a turpisságok, és szétfoszlana a mítosz?
Végül is nem baj, ha Karsai László gyakran megszólal. Minden egyes kijelentése ugyanis orbitális hazugságok sorozata, ugyanakkor könnyű őt leleplezni, mert ő nem „csúsztat”, ő nem bíbelődik az „igazság részleteinek” az elrejtésével, nem, ő tudatosan és gátlástalanul pontosan az ellenkezőjét állítja annak, ami az igazság. (Ezt a „tulajdonságát Jürgen Graf is leleplezte, konkrétan rámutatva arra, hogy Karsai tudatosan állít valótlanságokat.
Az általa is elismerten a „világon egyedülálló” holokauszt-vitáról pedig azért is nehéz hazudozni, mert – no nem a Népszabadság és nem más cionista lap, hanem a Kuruc.info jóvoltából – bárki utánaolvashat annak, a vitázó felek milyen érvekkel támasztották alá álláspontjukat, és milyen stílusban vitatkoztak. (Ugyanis ha a cionistákon múlna, letörölnék az egészet a világhálóról, dolgoznak is rajta.) Úgyhogy csak nyilatkozgasson és beszéljen a Karsai a vitánkról, mert minél többen olvassák el a holokauszt-vitát, annál többen értik meg, hogy ennek az embernek egyetlen szavát sem szabad elhinni. Érdemes továbbá a Népszabadság olvasóinak is elgondolkodniuk (ha képesek még erre annyi agymosás után): vajon ha minden eseményről ilyen „hitelesen” tudósít a lap, mint ahogy Karsai „tájékoztatója” alapján „bemutatták” a holokauszt-vitát, akkor bizony teljesen hamis képest festenek a világról.
Végezetül pedig hadd jegyezzem meg: elismerem, szép volt Karsaitól, hogy volt bátorsága vitába szállni a revizionistákkal (a legtöbb hivatalos történész nem vállalkozik erre), mindamellett nem kellene úgy tennie, mintha a „világon egyedülálló holokauszt-vita” létrejötte az ő érdeme lenne.
Perge Ottó
(Kuruc.info)