Egy napon belül immár harmadszor támadták szerda reggel Jemenből a húszi lázadók ballisztikus rakétával Izraelt. A támadást a légvédelem elhárította.

A rakétával a húszik Jeruzsálemet vették célba, és Izrael a becsapódás veszélye miatt az ország középső részén légiriadót rendelt el.

A jemeni lázadók kedden két rakétával is támadták Izrael területét. Az egyiket a légvédelem elfogta, a másik pedig nem érte el az ország területét.

A szerdai riadó miatt a Tel-Avivhoz közeli Ben Gurion repülőtéren néhány gép csak késve tudott elindulni.

Az izraeli hadsereg (IDF) vasárnap rendkívüli evakuálási figyelmeztetést adott ki három jemeni kikötőre. "Arra kérünk mindenkit, aki a kikötők valamelyikében tartózkodik, hogy hagyja el azt, és további értesítésig ne térjen vissza oda" - hangzott a közlemény. Az IDF azóta nem támadta Jement, de a figyelmeztetést sem oldotta fel.

(MTI)