Oroszországgal nem lehet az ultimátumok nyelvén beszélni, amelyet az európai országok használnak – jelentette ki Dmitrij Peszkov orosz elnöki szóvivő hétfőn újságíróknak nyilatkozva.
Peszkov így kommentálta, hogy több európai ország kilátásba helyezte, hogy további szankciókat vezet be Oroszországgal szemben, amennyiben az megtagadja a tűzszünet bevezetését Ukrajnával.
"Az ultimátumok efféle nyelvezete Oroszország számára elfogadhatatlan, nem megfelelő. Nem lehet ilyen nyelven beszélni Oroszországgal" - mondta.
Azt hangoztatta, hogy Vlagyimir Putyin orosz elnök az ukrán válság valós diplomáciai megoldását kívánja elérni, meg akarja szüntetni a konfliktus alapvető okait, és meg akarja teremteni a tartós békét, amivel "számos állam vezetőinek támogatását és megértését nyerte el". Kitért rá, hogy Donald Trump amerikai elnök felszólította az ukrán felet: feltétel nélkül vegyen részt az Oroszország által javasolt isztambuli találkozón.
A krakkói orosz főkonzulátus Varsó általi bezáratásáról szólva azt mondta, hogy a lengyel hatóságok ezzel a lépéssel folytatják a "már amúgy is siralmas állapotban lévő" kétoldalú kapcsolatok szétrombolását
"Lengyelország az ellenséges és a barátságtalan hozzáállást választotta velünk szemben" - fogalmazott.
Teljesen alaptalannak és a lengyel fél "ruszofób és barátságtalan álláspontja részének" nevezte a vádat, miszerint Oroszországnak köze van egy bevásárlóközpont leégéséhez.
(MTI)