Több forrásra hivatkozva azt írja az izraeli Jerusalem Post, hogy a konfliktus eszkalálódása esetén a 235 milliós lakosságú Pakisztán rakétákat fog szállítani Iránnak.
Fotó: Anadolu Agency/Getty Images
Az elmúlt napokan az egész világ feszülten követi a Közel-Kelet eseményeit, mivel Iszmáíl Hanije Hamász-vezető július végi meggyilkolása óta szinte bármelyik percben kirobbanhat a háború. A helyzet komolyságát mutatja, hogy a nagyhatalmak is nyugalomra intik a feleket, sőt, Vlagyimir Putyin is megszólalt az ügyben. Teherán hétfőn kezdeményezte, hogy hívják össze az Iszlám Együttműködés Szervezetét (OIC), hogy megvitassák a lépéseket.
A szaúd-arábiai Dzsiddában tartott megbeszéléseken megvizsgálták, hogy pontosan milyen válaszlehetősége van most a síita hatalomnak. Bár hivatalos közleményt nem tettek közzé az elhangzottakról, Iszlámábád a hírek szerint közvetlen háború esetén hajlandó közepes hatótávolságú ballisztikus rakétákkal, a Sahín-III-akkal ellátni szomszédját. Ez azt is jelenti egyben, hogy Oroszország után egy újabb atomhatalom hajlandó fegyverekkel ellátni Iránt.
A múlt heti gyilkosság után Irán azonnal súlyos válaszcsapásra figyelmeztette Izraelt. Azóta ténylegesen nem indult meg a nagyszabású hadművelet, viszont amerikai katonai források beszámoltak arról, hogy Teherán valóban elkezdte mozgatni a rakétaindító állomásait, valamint a megszaporodtak a hirtelen hadgyakorlatok is.
Washington szerint egyértelmű, hogy egy széleskörű akció előkészületei zajlanak most. Arról viszont nem tudnak részleteket megosztani, hogy pontosan hogyan nézhet ki a támadás, és azt sem, hogy mikor kerülhet sor a manőverre.
(Jerusalem Post - Portfólió)