Míg Budapesten a metrószerelvényeken holokausztos propaganda-plakátok díszelegnek, a New York-i földalatti állomásokon a palesztinok valóságos helyzetét bemutató poszterek láthatók. A zsidók természetesen háborognak, és „antiszemitizmusról” és „gyűlöletkeltésről” beszélnek. Amerika azonban egyelőre még jóval szabadabb ország, mint hazánk, ezért a plakátok továbbra is a helyükön vannak.




A palesztinok terület- és népességveszteségét bemutató plakátok kihelyezéséért a The Committee for Peace in Israel and Palestine (Bizottság a Békéért Izraelben és Palesztinában) elnevezésű szervezet 25 ezer dollárt fizetett. A sok amerikai számára újdonság erejével ható térképek 50 metróállomáson láthatók 30 napon keresztül. Henry Clifford, a kampányt szervező csoport elnökhelyettese kijelentette: a céljuk az emberek tájékoztatása volt. Rájuk is fér a tájékoztatás, mivel az amerikaiak másról sem hallanak a híradásokban, mint a zsidóság szenvedéseiről és fenyegetett helyzetéről. Az agymosó propaganda hatására az Egyesült Államok polgárainak jelentős része is azt hiszi, hogy szegény bántalmazott és üldözött zsidók hősies harcot folytatnak az elvetemült palesztin terroristák tengerében, akik mind egy szálig a „tengerbe akarják őket szorítani”. „Akinek kifogása van a kihelyezett térképekkel szemben, annak be kellene bizonyítani, hogy azok nem a valóságot mutatják be. A labda az ő térfelükön pattog” – közölte Henry Clifford.

A palesztin-izraeli megbékélésért küzdő csoport elnökhelyettese szerint „mindig lehetséges az eszmecsere valamely eseménysorozatot különböző oldalakról megközelítő álláspontok hívei között, azonban a tényekről nem lehet vitázni”. Csakhogy a zsidók nem is akarnak vitázni, hanem egész egyszerűen el akarják távolítani a plakátokat, mivel azok rájuk nézve „sértőek”. Dovid Efune, a brooklyni Algemeiner Journal szerkesztője a következőképpen nyilatkozott: „A poszterek sértőek. Főként azért, mert pontatlanok, és készítőik tudatosan félrevezetik az embereket, ugyanis a történelmi összefüggésekre sincsenek tekintettel.” Majd ezt követően a jól ismert cionista propagandafogással élt, melynek lényege, hogy hazudj akkorát, amekkorát csak bírsz, vagyis mondd a fehérről azt, hogy fekete: „Ami hosszú idő alatt történt, az éppen az, hogy a zsidók tulajdonában álló földek nagysága csökkent. Ha a történelmi összefüggéseket is szemügyre vesszük, akkor a zsidók azok, akik egyre kisebb és kisebb területre szorultak.”

Megáll az ember esze. Persze, ha a plakátok az ókori zsidó állam megalapítása óta mutatnák be a „zsidóság területveszteségeit”, akkor még lehetne némi értelme mindannak, amit Dovid Efune mondott. (Nyilván akkor sem lenne könnyű megvédeni álláspontját.) Csakhogy a plakátok alatt fehéren-feketén ott áll a szöveg: „Palesztin területveszteségek 1946-2010 között.” Mellette pedig: „Az ENSZ 4,7 millió palesztint nyilvánított menekültnek.” Hogyan állíthatja bárki, hogy 1946 óta (de tekinthetnénk akár a 19. század végétől is) a zsidók egyre kisebb és kisebb területre szorultak Palesztinában, amikor egyre több és több földet foglaltak el, közel egymillió palesztint űztek el, és most is folyamatosan zajlik a zsidó telepek építése az 1967-ben megszállt Ciszjordániában és Kelet-Jeruzsálemben?

Természetesen érvekkel a cionisták képtelenek előállni. Ehelyett a jól ismert vádaskodás és megbélyegzés folyik: „Tudatosan akarják kedvezőtlen fényben beállítani a zsidó államot” – jelentette ki Dovid Efune, aki egyúttal felszólította a metrót üzemeltető hatóságokat a kihelyezett plakátok eltávolítására. Csakhogy törekvése nem járt sikerrel. Aaron Donovan, a New York-i közlekedési felügyelet, a Metropolitan Transportation Authority szóvivője közölte: megvizsgálták a közszemlére tett posztereket, és úgy találták, törvényi szempontból nem lehet ellenük kifogást emelni. „Mi nem dönthetünk arról, hogy elfogadjuk-e vagy sem a hirdetéseket a bennük kifejtett nézetek alapján” – jelentette ki a szóvivő. „A hatóság nem feltétlenül azonosul sem ennek, sem más hirdetésnek a tartalmával” - tette hozzá diplomatikusan. Az amerikai alkotmánynak a sajtó- és véleményszabadságot szigorúan védő rendelkezései alapján csakis a közszeméremsértő, netán illegális termékeket (pl. kábítószereket) népszerűsítő, vagy gyermekeket szexuális jelleggel ábrázoló hirdetések kihelyezését utasíthatják el a hatóságok.

Az Anti-Defamation League elnevezésű befolyásos cionista szervezet is tiltakozik az „Izrael-ellenes” poszterek megjelenése miatt. „Az izraeli-palesztin konfliktus roppant bonyolult, és nem lehet a kérdéskört egy négy térképből álló sorozat keretében bemutatni” – jelentette ki Ron Meier, a cionista szervezet New York-i regionális igazgatója. “A kampány teljes mértékben semmibe veszi a tényeket, beleértve a földtulajdonviszonyok 1948 előtti alakulását, Izrael ismételt erőfeszítéseit azért, hogy a békéért földeket cseréljen a palesztinokkal, valamint nem mutatják be az egymást követő izraeli kormányoknak a két állam létrehozása érdekében kifejtett erőfeszítéseit sem” – sorolta a meglehetősen gyenge lábakon álló (és persze hazug) érveket Ron Meier. Aki még azt a képtelenséget is képes volt kiejteni a száján, hogy „a palesztin menekültek számára történő utalás a plakátokon azt a látszatot kelti, mintha Izrael lenne felelős az elüldözésükért”. Ehhez a pofátlansághoz már tényleg nemigen lehet hozzáfűzni semmit. Esetleg csak annyit jegyeznék meg, hogy csoda-e, ha – miképpen idehaza másokkal együtt Köves Slomó teszi – a cionisták (érvek hiányában) rendre elmenekülnek az „antiszemitákkal” folytatandó vita elől?

Henry Clifford, a The Committee for Peace in Israel and Palestine elnevezésű szervezet elnökhelyettese is megdöbbent a cionistáknak azon az állításán, hogy nem a palesztinok, hanem a zsidók földjei lettek kisebbek az idők folyamán. “A zsidók kezében lévő területek lettek kisebbek? Ez éppen olyan, mintha valaki azt mondaná, hogy a Föld lapos” – jelentette ki Clifford, hozzátéve: “Ez az állítás olyannyira abszurd, hogy még racionális választ sem könnyű adni rá. Bárkit, aki bírálni merészeli Izraelt, befeketítenek és rágalmaznak, függetlenül attól, mennyire tényszerű adatokon alapul a bírálat.”

Perge Ottó - Foxnews nyomán