A tavaly megbukott egyiptomi diktátor, Hoszni Mubarak Izrael és az USA egyik leghűségesebb csatlósa volt. A cionisták minden kívánságát teljesítette, még a saját népe, illetve a palesztinok elárulásának árán is. Most kiderült, amit eddig is sejteni lehetett: a zsidók „hasznos idiótája” egyáltalán nem szerette őket, de saját uralmának fenntartása érdekében úgy gondolta: kénytelen a szolgálatukba szegődni.
A napokban jelent meg egy Muhammad Hasanayn Haykal nevű szerző Hoszni Mubarakról szóló terjedelmes könyvének ötödik része. Az már a korábbi kötetekből is kiderült, hogy a volt egyiptomi diktátor egy meglehetősen középszerűen gondolkodó, gerinctelen ember volt. A könyv most napvilágot látott ötödik részében Mubarak elmagyarázza, miképpen gondolkodott ő Izraelről és általában a zsidókról. Ne várjunk tőle magas röptű eszmefuttatást, a lényeget azonban kimondta. Az egyiptomi diktátor szerint neki „muszáj” volt jó kapcsolatokat ápolni Izraellel, mivel „a zsidók kormányozzák az egész világot”. Meglepő fordulat: Hoszni Mubarak, Izrael és a cionisták nagy barátja, „antiszemita” lett volna?
Amennyiben antiszemitának tekintjük azt az embert, aki tisztában van a zsidóknak a világban játszott szerepével, akkor nyilvánvalóan az volt. A bukott egyiptomi diktátor a „választott népről” és Izraelről alkotott véleményét azonban alighanem nagyon jól leplezte, mert másképpen aligha tudott volna ilyen hosszú időn keresztül hatalmon maradni. Elképzelhető azonban az is, hogy az izraeliek tisztában voltak azzal, mit is gondolt róluk Hoszni Mubarak. Addig azonban, amíg minden óhajukat készségesen teljesítette, nem számított az egyiptomi diktátor szíve mélyén rejtegetett „antiszemitizmusa”. A zsidók ugyanis pontosan tudják: hiába a dübörgő cionista propagandagépezet, a gójok értelmesebb része – saját személyes tapasztalatai és történelmi-politikai ismeretei alapján – soha nem fogja a szívükbe zárni őket (gondoljunk csak Obama és Sarkozy kiszivárgott beszélgetésfoszlányára). Nem is várják el mindenkitől - a politikusoktól sem - a szeretetet. Az elvárás annyi, hogy soha ne hangoztassák velük kapcsolatos ellenérzéseiket, és hűségesen teljesítsék a parancsaikat.
Perge Ottó - Shorouknews nyomán