Részlet az Origó interjújából:
Három francia cég uralja a cafeteriarendszerek - köztük a hideg- és melegétel-utalványok - piacát 1993 óta. A cégek eddig feltűnően jól kerestek, mert nemcsak szolgáltatói díjat szedtek be, de a náluk parkolt pénz kamatait is eltehették. Egy új szabályozás terve viszont átírná a piacot, és mások mellett az OTP-t és a Magyar Postát hozná helyzetbe, úgyhogy még az is lehet, hogy az eddigi piacvezetők teljesen ellehetetlenülnek. Interjú a Sodexo Motivációs Rendszerek ügyvezető igazgatójával, Bessenyey Bálinttal.
- Tavalyelőtt 2,3, tavaly 2,6 milliárd forintot utaltak Párizsba mint nyereséget, ez a bevételüknek majdnem az 50 százalékát jelenti, mindezt egy olyan iparágban, amely szinte teljes egészében állami szabályozástól függ. Meglepődött azon, hogy jövőre várhatóan majdnem a teljes piacukat kihúzzák a lábuk alól, és a Széchenyi-pihenőkártyát kibocsátó bankokat, köztük az OTP-t és a Magyar Postát hozza helyzetbe az állam?
- Amikor arról beszélünk, hogy több mint 2 milliárd forint nyereséget utalunk - ami egyébként a teljes kibocsátási forgalmunk kevesebb mint 3 százaléka - ahhoz az is hozzátartozik, hogy nagyjából ugyanekkora összeget fizetünk adó formájában az államkasszának, és még egyszer ennyit a magyar elsősorban kis- és középvállalkozásoknak termék vagy szolgáltatás ellenértékeként. Ebben az összefüggésben érdemes nézni nyereségünket.
Én magunkat magyar cégnek gondolom, Magyarországra vagyunk bejegyezve, nálunk soha nem dolgozott külföldi munkavállaló, én magam 18 éve vagyok ügyvezető. Van egy szép Nagy-Magyarország térkép az irodámban, az összes francia kollégámat meg szoktam vele lepni, megkapják a "Trianon-kiképzést". Nem dolgoznék tizennyolc éve a Sodexónál, ha nem olyan értékeket képviselne, amelyekkel maradéktalanul egyet tudok érteni.