Újabb botrány a BKV-nál? - ilyen címmel indított a liberális Stop hírportál címlapján. Belekattint az ember, gondolja, hogy itt valami nagyon durva dologról lesz szó. Hisz az elmúlt hetekben ettől volt hangos a sajtó: százmilliós végkielégítés, kamupályázatokért kifizetett tízmilliók (egy konkrét példa: a BKV húszmilliót fizetett egy később köddé vált cégnek, hogy az felmérje a fénymásoló-állományt, tehát igen vastag bőr van a pofájukon), tanácsadás több százezres órabérért. Botrány.
Ilyen előzmények után kezdi el olvasni az ember a cikket, melyben a Kossuth téri tüntetőkről van szó. Alább néhány részlet.
"A 2006-os őszi Kossuth téri események következménye, hogy a szélsőséges csoportok olyannyira kiismerték és megszerették a környéket, hogy a turisták mellett velük lehet a leggyakrabban találkozni a Parlament környékén. A kormányellenes tüntetéseken megismert arcok nagy része már hazatért, de azért maradtak néhányan, akik azóta a környék emblematikus figuráivá váltak.
Közös továbbá internetezési szokásuk is. A férfiak rendszeresen a 2-es metró Kossuth téri terminálját használják. Utazáson még egyszer sem sikerült rajtakapnunk őket, de az látszik, nagyon otthonosan mozognak a Kossuth téri megállóban. Odalent, a mélyben amíg az egyik netezik, a többiek a padon ülve várják, hogy sorra kerüljenek.
A szélsőséges nézeteikről ismert férfiaknak természetesen alanyi joguk internetezni, ugyanakkor kérdéses, hogy a BKV mennyiben ad teret és lehetőséget arra, hogy ugyanazok rendszeresen a BKV terminálokon internetezhessenek tetszőleges időintervallumban. Hogy milyen jogon használják a terminált, arra egyelőre nem sikerült választ kapnunk, azt viszont kiderítettük, hogy a férfiak miként jutnak le a megállóhoz. A Kossuth téren egyébként is nagyon ritkán van jegyellenőrzés, de legutóbb, amikor az említett férfiakba botlottunk, éppen az egyik biztonsági őrrel kvaterkázva szálltak alá.
Milyen különleges kapcsolatokkal kell rendelkeznie valakinek ahhoz, hogy a Kossuth téri vagy egyéb BKV-s terminált az utasok illetve a turisták elől rendszeresen és hosszú időre elfoglalják? A BKV-hoz múlt pénteken elküldött kérdéseinkre, amelyek a terminálhasználat feltételeire vonatkoznak, egyelőre nem kaptunk választ. Természetesen, amennyiben a válaszok megérkeznek, úgy azokat megosztjuk olvasóinkkal."
Egy olvasó hozzászólása a cikk alatt: "Ez aztán mekkora botrány!!! :-) Emellett a 100 millás végkielégítés is eltörpül. :-) " És igaza van. Persze a BKV-nak ez az egész nagyon kínos, így nem adtak eddig magyarázatot arra, hogy hogyan használhatja egy ember mondjuk 11 percig a nyilvános számítógépet, ha pl. mindössze 10 perces limit van. Különösen, ha az illető személy "szélsőséges". Hogyan engedhetik az ilyet internet közelébe? Nincs erre valami jogszabály? Miért nincs három gorilla a terminál mellett stopperrel a kézben, akik majd szólnak: "Hé, köccccsög, 10:02-van, húzzá innen, lépjé' ki az Iwiwről, hagy jöjjön a Satu aztán meg az a kínai csaj mögötte, már régóta várnak!". Ilyen kérdések merültek fel bennünk. Egy biztos: a Stop ezzel hazánk legégetőbb problémájára világított rá, az ügyet pedig minden médium címlapra fogja rakni. Talán az SZDSZ is megszólal.
Magyari Gábor - Stop nyomán
