Ha van olyan ámulatba ejtő sikersorozat a világon, amit más teniszező soha meg sem közelített, és ami akár évszázadokig is utolérhetetlen maradhat ebben a sportágban, az egy egyszerű ausztrál háziasszony nevéhez fűződik. Margaret Courtnak a múlt század hatvanas-hetvenes éveiben véghezvitt diadalútja: a 24 egyéni Grand Slam győzelem mellett 21 vegyespáros és 19 női páros siker, tehát összesen 64 Grand Slam-diadal, azt jelentette, hogy a tenisztörténelem legfénylőbb csillagaként mindenhol bérelt helye volt a teniszpályák VIP páholyainak világában. Egészen a legutóbbi időkig, amikor is a politikai korrektség még őt is megpróbálja letaszítani trónjáról.



Fotó: Mark Jesser

Semmit sem csinált különösebben látványosan a teniszben, de jó és megbízható volt a játék minden elemében, szinte nem volt gyengéje, és igen kevés volt a ki nem kényszerített hibája. Pszichésen stabil volt, és a döntő pillanatokban kíválóan összpontosított. Mindez összességében azt eredményezte, hogy rendkívül nehéz volt őt legyőzni, és ez a magas szintű, és hosszú ideig tartó megbízhatóság eredményezte a páratlan sikersorozatot. Pályafutása egészét tekintve egyéni meccseinek 92 százalékát megnyerte. Azt hiszem, ehhez már nem kell több kommentár.



Court 1977-ben Chicagóban

Összesen négy gyermeket szült, akik közül hármat még játékos pályafutása közben. Mindig visszatért, újra felvette a fonalat, és folytatta a sikereket ott, ahol abbahagyta. Negyedik gyermekének születése előtt fejezte be rendkívüli pályafutását. Megjelenése, személyisége visszafogott, gátlásos volt. Nem szerette a nagy felhajtást, ami körülötte mindig akadt, rendszeresen lámpalázzal küzdött, és nehezen nyilvánult meg nagy hallgatóság előtt. Ez a személyiség és ez a pályafutás azt sejtette, hogy visszavonulása után évtizedekig szép szerényen meghúzódik majd a VIP páholyok környékén. Egyszer-kétszer felkérik majd díjak átadására vagy jótékonysági feladatokra, amit lámpalázasan teljesít, hogy aztán visszameneküljön a láthatatlanságba.

Végül nem egészen az elvártak szerint alakultak a dolgok, az élet ebben az esetben is teljesen átírta a papírformát.

Margaret Court ugyanis jelentősen megváltozott, mondhatni, szinte lecserélte személyiségét. Katolikus neveltetése ellenére teniszpályafutása lezárulta után az újprotestáns vallás felé fordult, és a pünkösdisták hívévé vált. Számos teológiai képzés után lelkész lett, megalapította saját gyülekezetét, és közismertsége miatt műsort kapott az egyik vallási televíziós csatornán. 2010 óta az Ausztrál Családszövetség és a Drogmentes Ausztrália szervezetek elnöke. Nagy lelkesedéssel hirdeti a bibliai tanokat, és eközben igen sokszor belegázol a politikailag korrekt társadalom lelkivilágába. Számos alkalommal felszólalt különböző "LMBTQ"-csoportok ellen, elítélte a genderpropagandát, és bibliai szavakkal ostorozta a "melegházasságot". Ez utóbbi elfogadása miatt az ausztrál kormánynak is nekitámadt.

"A tenisz tele van leszbikusokkal, az én időmben még csak néhány volt, most azonban mindent elözönlöttek” – mondta egy alkalommal, és ahogy az várható volt, nagy vihart aratott ezzel a megjegyzésével is. Az ő idejében egyébként egyik legnagyobb ellenfele Billy Jean King volt a közismert leszbikus, majd pár év múlva érkezett a tenisz világába a legismertebb "nem természetes" irányultságú: Martina Navratilova.



Navratilova a "feleségével"

Őróla Court 1990-ben jelentette ki, hogy sajnálja, hogy pont egy leszbika válik a fiatal teniszezők példaképévé. Navratilova ezért aztán fel is vette a kesztyűt, ő lett az egyik legszívósabb ellensége. Margaret Court teljes komolysággal bojkottot hirdetett a híres ausztrál Qantas légitársaság ellen is, mert azok támogatták az egyneműek "házasságát".

Háborút indított a genderpropaganda ellen, kijelentette, hogy a gyermekek nemváltása az "ördög munkája", és szervezetet hozott létre az ilyen gyerekek megsegítésére és a helyzetükből való kimenekítésére. Sokan azt mondják személyiségbeli átalakulására, hogy annyira megváltozott, mintha nem is ő lakna ugyanabban a testben. Nagyhangú lett, harcos és kérlelhetetlen. John McEnroe, a nyolcvanas évek nagy férfibajnoka általában az "őrült nagynéni" titulussal szokta illetni. Mondjuk McEnroe-nak bárkit is őrültséggel vádolni kicsit erős, hiszen neki sosem volt ki mind a négy kereke.



Fotó: Getty Images

Természetesen a balliberálisok rendesen nekiestek, és mindenféle módszerekkel próbálják ellehetetleníteni. Még a nyolcvanas években kapta első komoly bírálatait, amikor egy ízben pozitívan nyilatkozott az apartheid Dél-Afrikáról. Rasszistának kiáltották ki emiatt, és azóta már számtalan feljelentés született ellene. A kirekesztés, gyűlöletbeszéd, homofóbia és a többi unalomig ismert vád szinte naponta elhangzik nevével kapcsolatban. Legismertebb ellenlábasai Billie Jean King, Rennae Stubbs, Martina Navratilova és Samantha Stosur tüntetéseket szerveznek ellene (mind a négy közismert leszbika). Azt már sikerült elintézniük, hogy nem engedik beszédet mondani teniszversenyeken, a díját átveheti, de utána sokszor szó nélkül távoznia kell. Mivel az Australian Open verseny egyik pályája róla van elnevezve, bíróság előtt támadták a névadót, és kérték a pálya átnevezését. Ebben az ausztrál kormány és a verseny rendezői mellé álltak, és elutasították a névváltoztatást. Navratilova és McEnroe rendszeresen Court-ellenes táblákkal járják a Grand Slam verseny színhelyét, és másokat is felszólítanak a csatlakozásra és az "őrült nagynéni" eltávolítására. Sajnos számos híres teniszező csatlakozott már hozzájuk. Az Ausztrál Tenisz Szövetség is ellene fordult, mondván, hogy "nézetei nem állnak összhangban az egyenlőség, a sokféleség és a befogadás értékeivel". A homokoslobbi már utcai tüntetéseket is tudott szervezni ellene.

De a szókimondó asszonyságot ilyen kommersz dolgokkal nem lehet leállítani. Megy, dörög, villámlik, szórja biblikus komorságú átkait a buzeránsokra és leszbikákra olyan energiával, minta nem is 77 éves lenne. De a közönség imádja, ismerik a nézeteit, és a többség mellette áll. Sok ezren írják alá a mellette kiálló petíciókat. Látják, hogy egy fantasztikus életút második félideje zajlik, ahol Margaret Court ugyanolyan elszántan és fegyelmezetten vívja csatáját, mint játékos korában. És ő szinte soha nem szokott veszíteni.

Még a végén ő fogja megdönteni a globalizmust...

Szende Péter - Kuruc.info