Mark Zuckerberg levelei egyszer csak eltűntek a címzettek beérkező üzenetei közül. Nem véletlenül.

A frissen napvilágra került eset sajnos jól példázza, milyen kettős gondolkodás hatja át a magánélet intimitásával kapcsolatban a Facebook gyakorlatát.

Mint a The Verge is írja, a Facebook elismerte, hogy titokban törlik azokat az üzeneteket, amelyeket az alapító és vezérigazgató Mark Zuckerberg küldött a Messengerben.




„Miután a Sony Pictures e-mailjeit 2014-ben feltörték, számos változtatást hajtottunk végre a vezetők kommunikációjának védelme érdekében” – közölte a Facebook szóvivője a TechCrunchnak adott nyilatkozatában.”

A Zuckerberg által küldött régi Facebook-üzenetek köddé váltak, az érintetteknél az üzenetek már nem jelennek meg.

A dolog kínos, mert a regisztrált mezei Facebook-felhasználók a Facebook szolgáltatási nyilatkozata szerint bezzeg nem tudják eltüntetni az időközben netán kényelmetlenné vált leveleiket.

Még akkor sem, ha kilépnek a Facebookról: minden meggondolatlan fogalmazásnak nyoma marad.

Facebook now acknowledges it has a two-tiered privacy system in which regular users have to live with their dumb old texts forever and the CEO's disappear into a memory hole. Let's remember that next week when they tell Congress how seriously they take our privacy

— Casey Newton (@CaseyNewton) 2018. április 6.

És van mit eltüntetni a levelezéséből.

Elég arra a régen nagy port kavart, s most újra idézett üzenetváltására gondolni, amiben Zuckerberg még az alapításkori időkben az embereket „dumb fucks”-nak, azaz „buta f@sznak” hívta. A leendő Fb-felhasználókra vonatkozó árnyalatlan minősítésről sokan beszámoltak.

Még egyszer átgondolni, s a "félresikerült" fogalmazásokat utóbb eltörölni csak a zsidónak lehet, másnak nem.

Egyébként az amerikai kongresszusban a botrányok nyomán a törvényhozók a jövő héten hallgatják meg a közösségi oldal tulajdonos-vezérigazgatóját.

Az Európai Bizottság mielőbbi vizsgálatot sürgetett az ügyben. Mark Zuckerberget meghívták az EP-be, hogy beszámoljon a történtekről.

A brit alsóházi illetékes bizottságának meghallgatására csak helyettest küld a Facebook vezére.

(Híradó - The Verge nyomán)

Kapcsolódó:

- Zuckerberg: több mint kétmilliárd Facebook-profil adataihoz férhettek hozzá kényükre-kedvükre illetéktelenek

- A portálunknak a nevét is cenzúrázó Zuckerbergék a felhasználókkal ítéltetnék meg a médiumok megbízhatóságát

- Kijátszható a zsidó cenzúra: így lehet megosztani cikkeinket a Facebookon