Mert megoldást talált a közösségi portál, hogy a felhasználók arcába tolja a hirdetéseket, ha hirdetésblokkolót használnak. Elvileg.
Érthető, hogy az ingyenesen látogatható oldalak hirdetésekből finanszírozzák magukat, s szintén érthető, hogy a felhasználókat idegesíti a sok reklám felbukkanása, ezért reklámblokkolókkal védik magukat. Mint a Facebook hivatalos blogbejegyzéséből kiderül, a közösségi oldal új hirdetésközlő technikát vezet be: akkor is megjelennek a hirdetések, ha adblokkolót használunk.
A bejelentést megelőzte, hogy a hirdetési bevételeik érzékelhetően visszaestek, s ráadásul kedden a Procter & Gamble, a világ egyik legnagyobb hirdetési összegét költő cége közölte, hogy csökkentik a célzott Facebook-hirdetésekre szánt pénzt.
Egyébként a bosszantó hirdetések eltüntetésére a közösségi portál már régen kínál megoldást. Ha bizonyos fajta reklámok zavarják a fészbukolót, a „Beállítások” / „Hirdetések” / „Hirdetések a beállított típusaim alapján” menüpontban a „Módosítás” menüpontban tehet kísérletet a kiiktatásukra.
Kérdés, miként akarja megoldani a Facebook, hogy a hirdetésblokkolók ne tudják meggátolni a reklámok felbukkanását. Állítólag egyszerűen arról van szó, hogy mivel az adblokkerek a weboldal kódjából nyerik az információkat, a közösségi oldal valós tartalomként fogja megjelentetni azokat (is). Természetesen a felhasználóknak feltüntetik, hogy „szponzorált” posztot látnak, a változás csak a kódolást érintheti.
A legismertebb hirdetésblokkoló, az Adblock Plus először csak felhasználó-ellenesnek és dühítőnek nevezte a bejelentést, majd bejelentette, hogy a szoftverük újra eltünteti a Facebook reklámjait.
(Híradó)