Nem tartozik a Jobbik céljai közé Magyarország Európai Unióból való kiléptetése a választók megkérdezése nélkül, a párt azért szeretne minél nagyobb erővel ott lenni az Európai Parlamentben, hogy sikeressé tegye azokat az euroszkeptikus pártokat, amelyek a brüsszeli birodalomépítés helyett a nemzetek Európájának koncepcióját képviselik - jelentette ki Balczó Zoltán, a Jobbik alelnöke pénteki sajtótájékoztatóján.

A politikus ismertette: a mostani, Kúria előtti népszavazási kezdeményezésük a csatlakozási szerződés felülvizsgálására irányul, döntően annak a diszkriminációnak a megszüntetésére, ami a termőföldet kiszolgáltatja a külföldieknek. Balczó Zoltán szerint az uniós tagságról szóló másik népszavazást két feltételtől teszik függővé, az egyik az, hogy az EP-választás után az Európai Egyesült Államok építése, a nemzeti önrendelkezés feladása folytatódik-e, a másik pedig, ha május 1. után megindul a magyar termőföld nagyarányú felvásárlása. Ilyen körülmények között meg kell kérdezni az embereket, mit akarnak - tette hozzá.

A párt EP-listáján második helyen szereplő politikus úgy vélte: a Fidesz és a sajtó tudatosan félrevezeti az embereket a Jobbik uniós terveivel összefüggésben. Kifejtette: a pártok között a lisszaboni szerződés húzott egy határt, s egyre nagyobb az euroszkeptikusak ereje.

Kifogásolta, hogy a kormánypárt a magyar érdekek védésének képviseletét, azonban a gazdasági szabadságharc helyett valójában csak saját hatalmi kérdéseiben vívott harcokat. Ezek között említette a médiatörvényt, a bírák nyugdíjazását és az adatvédelmi hivatal megszüntetését. Bírálta azt is, hogy az Európai Bizottság elnöke, José Manuel Barroso választás utáni gratulációjában méltatta Orbán Viktornak Magyarország uniós elnökségét; s a gazdasági szabadságharcra utalva emblematikusnak nevezte Varga Mihály nemzetgazdasági miniszter azon reakcióját a Brüsszel által kért költségvetési kiigazítással kapcsolatban, hogy "amit Brüsszel tőlünk kér, az szükségtelen, méltánytalan és igazságtalan, de teljesíteni fogjuk".

A Jobbik alelnöke kérdésre azt is elmondta: álláspontjuk szerint a helyi földbizottságok nem tudják megvédeni a magyar földet, ez olyan szintű nemzetstratégiai kérdés, amit egyértelműen törvényben kell biztosítani.

(MTI nyomán)