Két, a holokauszttal foglalkozó tudós haláláról kaptunk hírt a közelmúltban. A mai alkalommal Wolfgang Fröhlich osztrák mérnökre emlékezünk, néhány nap múlva pedig Udo Walendy életpályáját ismertetjük.



Wolfgang Fröhlich 2021 augusztusában

Fröhlich neve nem volt igazán ismert a holokauszt témakört kutatók és a téma iránt érdeklődők körében. Sorsának megértéséhez tudnunk kell, a vonatkozó osztrák törvények – ha lehet – még a németeken is túltesznek brutalitásukban, a jog kifacsarásában. Mérnökként felfogta, mennyi képtelenséget kellene készpénznek vennünk, hogy el tudjuk hinni a 20. század legnagyobb és legveszélyesebb dogmáját. Legnagyobb bűne az volt, hogy az ismereteiből levont következtetéseket próbálta az illetékes osztrák hatóságok tudomására hozni. Amikor pedig a kilencvenes évek elején Hermann Groer bíboros, bécsi érsek Fröhlich leveleinek hatására komoly érdeklődést kezdett tanúsítani a gázkamrák kérdésköre iránt, Fröhlichnek megsúgták, vagy őt, vagy Groer bíborost hamarosan kikészítik. Fröhlich csak nevetett a dolgon, egészen addig, amíg egy hihetetlen mértékű lejárató kampányt nem indítottak Groer ellen, aminek következtében a bíborost fölmentették minden funkciójából, a nyilvános misézést pedig megtiltották neki. A bíboros a meghurcolást és megalázást csak néhány évvel élte túl.



Wolfgang Fröhlich 2021. októberben

Következzék itt Fröhlich méltatása a CODOH honlapja alapján:

2021. 11. 28-án, Bécsben 71 éves korában elhunyt Wolfgang Fröhlich osztrák mérnök. Figyelembe véve hosszú, összesen több mint 15 éves börtönbüntetését és három évtizedes politikai üldöztetését, Fröhlichet joggal nevezhetjük a világ legüldözöttebb tudósának.

Fröhlich 1951. augusztus 5-én született a karintiai Friesachban. Gyermek- és iskoláséveit Karintiában, Ausztria legdélebbi tartományában töltötte. Itt érettségizett, és ezzel megalapozta szakmai pályafutását. Gépészmérnökként szerzett diplomát.

Fröhlich a 90-es évek elején talált időt arra, hogy a kortárs történelem állítólagos tényeit is alapos tudományos vizsgálatnak vesse alá. Ennek indítéka Walter Lüftl esete volt, aki 1992-ben lemondásra kényszerült az Osztrák Szövetségi Mérnöki Kamara elnöki tisztségéről. Lüftl a mauthauseni koncentrációs táborban mérges gázzal történő tömeggyilkosságokról szóló szakértői cáfolatával kivívta a nemzetközi hálózatba tömörült hírhedt történelemhamisítók gyűlöletét. Ezekben az évtizedekben születtek a holokauszt-revizionizmus kiemelkedő munkái (Zündel, Faurisson, Leuchter, J. Graf, G. Rudolf), aminek egyenes következménye lett a „holokauszt-tagadást” tiltó jogszabályok kreálása, majd szigorítása.

Mindez fölkeltette Wolfgang Fröhlich érdeklődését, aki aprólékos műszaki-tudományos vizsgálatokba kezdett a "mérges gázzal történt tömeggyilkosságok" témájában. Ez a munka egyértelmű megállapításokhoz vezetett, amelyek alapján Jürgen Graf 1998-ban szakértőként hívta őt Svájcba. Fröhlich megállapította;

A holokauszt-fanatikusok által kitalált alternatív történelemmel ellentétben a Zyklon-B formában kiszerelt hidrogéncianid egyáltalán nem alkalmas a tömeggyilkosságokra az állítólagos bűntettek helyszínein (Auschwitz stb.).

Fröhlich megerősítette továbbá Germar Rudolf vegyész következtetéseit a cianidvegyületek kimutathatóságának és tartósságának kérdésében az állítólagos "gázkamrák" falazatában.

Fröhlich így magára vonta az osztrák büntető igazságszolgáltatás figyelmét, és egy egyenlőtlen eszközökkel vívott csata első vonalába került.

A laikus esküdtek által hozott döntés értelmében Fröhlichet elítélték a német nemzetiszocializmust tiltó osztrák törvények alapján.

Miután két év börtönbüntetés sem tudta megtörni Fröhlichet, hű maradt az ügyéhez, és tudományos érveivel igyekezett tájékoztatni a nyilvánosságot kutatásairól és a politikai büntető igazságszolgáltatás visszaéléseiről.  Pl.: "A gázkamra-csalás: "Pszichoterror a népek ellen - tudományos tények, és az évszázad csalásának politikai háttere, Galilei 2000”.

A 2006-os teheráni holokauszt-konferencián való részvételével belépett a veszélyes nemzetközi színtérre. Ami ezután következett, az egyedülálló a tudomány történetében! Mivel nem volt hajlandó lemondani tudományos megállapításairól, sőt, azokat a politika, a tudomány és a sajtó döntéshozóinak írt levelekben is megerősítette, 2008-tól 2019-ig megszakítás nélkül börtönben ült.



Wolfgang Fröhlich (b) Dr. Fredrick Töbennel (középen) és Dr. Herbert Schallerrel 2006-ban Teheránban

2018-ban már fennállt a veszélye annak, hogy az élete végét pszichiátriai intézetben kell töltenie. A Legfelsőbb Bíróság azonban, amely addig a politikai kívánságok készséges végrehajtójának bizonyult, olyan megoldást talált, amely lehetővé tette, hogy egyrészt utoljára elítélje Fröhlichet, másrészt pedig "beszámíthatatlanként", de még mindig "ártalmatlanként" szabadon bocsássa.

Wolfgang Fröhlich még szabadulása után sem hátrált meg. Munkássága és mártíromsága előtti kései tisztelgésként 2021-ben megkapta a nemzetközi "Robert Faurisson-díjat". Wolfgang Fröhlich, aki 2005-ös elítélése óta szívpanaszokkal küszködött, 2021-ben Bécsben halt meg.

Felesége és felnőtt fia gyászolja.

Reményeink szerint a katolikus hitét soha meg nem tagadó, bár az egyház aktuális politikához való dörgölődzését jóvá nem hagyó Fröhlichet így fogadta az Örök Bíró:  „Jöjj, fiam, és vedd birtokba az országot, amely Atyám áldottainak, köztük neked készült a világ kezdete óta.” (Máté 25,35)

Ismerteti: Bálint József