Több hónapos előkészület után a Jobbik idei majálisán debütált Szegedi Csanád legújabb könyve Hiszek Magyarország feltámadásában címmel. A több mint háromszáz oldalas kiadvány kronológiai rendben foglalja össze a Jobbik EP-képviselője eddigi munkásságának javát, szemezgetve írásaiból, jelentősebb felszólalásaiból, beszédeiből. A könyv kuriozitását mégsem ez adja, hanem az a több mint félszáz oldalas interjúfüzér, melynek segítségével bepillantást nyerhetünk a politikus magánéletébe, megismerve a hús-vér embert, a fiatalt, akinek álmai, tervei vannak, és akivel – Vona Gábor szavait idézve – öröm együtt harcolni.




A Jobbik pártelnökének előszavával induló könyv már külső megjelenésével hűen visszaadja azt a hitet és elszántságot, amely meghatározza Szegedi Csanád életútját a gyermekkortól napjainkig, s amely arra predesztinálja az olvasót, hogy maga is kisajátítsa a magyar feltámadás eljövetelének vágyát. Ez az érzés, mondhatni a könyvet átható életerő végigkíséri az olvasót mind a 316 oldalon, mely bemutatja, hogyan érik igazi nemzeti radikális politikussá a gyermek, a borsodi csibész, aki Miskolc hírhedt lakótelén, az Avason látta meg a napvilágot, s ma már Brüsszelben harcol az Új Magyar Honfoglalásért.

A könyvből kiderül, honnan kapta, és honnan meríti az erőt a Jobbik alelnöke a mindennapos küzdelemhez, mint ahogy megtudhatjuk azt is, kiknek adja tovább a ma már kétgyermekes családapa a nemzetmentő misszió szellemét. A családi gyökerek bemutatása, az iskolaévek nosztalgiája, az igaz szerelem megtalálása mellett feltárul az olvasó előtt, hogyan került kapcsolatba Szegedi Csanád a Jobbikkal, hogyan élte meg a 2006-os nemzedék születésének pillanatát azon a bizonyos október 23-án, de fény derül arra is, hogyan lett az egyetemistából a Magyar Gárda egyik alapítója.

Természetesen a sokak által csak a Jobbik öklének titulált EP-képviselő nem kerüli meg a kényes témákat sem, azokat a tabukérdéseket, amelyek minden bizonnyal a balliberális értelmiségi körök céltáblájává fogják avanzsálni a kiadványt. Szegedi Csanád ennek keretében a tőle megszokott és elvárt kendőzetlenséggel beszél a cigányprobléma mellett a zsidókérdésről is, melynek kapcsán még a felületes olvasó is sokmindent megérthet a világ és benne Magyarország jelenlegi sorsának alakulásáról. Ráadásul mindez úgy történik, hogy közben az olvasó nem egy előadás részesének érzi magát, hanem egy baráti beszélgetés fültanújának. S érthető ez akár szó szerint is, hiszen a könyv szerzője nemcsak képletesen számít az érdeklődők hallószervére. A könyvhöz mellékelt ajándék DVD archív felvételei remekül kiegészítik az olvasmány második részét kitevő közleményeket, beszédeket, nyílt leveleket, melyekből megismerhetjük Szegedi Csanád munkásságának esszenciáját, különös tekintettel az Európai Parlamentben elhangzott 100 egyperces felszólalásra. Utóbbiakból kiderül a Jobbik politikusa által felvállalt témák széles spektruma, melynek centrumában a nemzeti radikális képviselő Európa elé tárja a magyar nemzet sorskérdéseit, az autonómiától Trianonon keresztül egészen a 2006-os rendőrterrorig.

A könyvet mindvégig színes, és sok esetben a szerző fiókjának legmélyéről előkerült fotók teszik még exkluzívabbá azon nemzetben gondolkodó magyarok számára, akik nemcsak a politikusra, de az emberre is kíváncsiak.

Szegedi Csanád Hiszek Magyarország feltámadásában című könyve Vona Gábor ajánlásával bizonyossága a bajtársiasságnak, a kitartásnak, és mindazon értékrendszernek, amely a ma a poklok bugyrai felé tartó országot valóban a mennyország kapui felé emelheti.

A mai naptól Szegedi Csanád könyve kapható országszerte az Alexandra könyvesboltokban.

Bercsényi Miklós