A Magyar Menedék Könyvesház ajánlója. A termékek megrendelhetők a linken vagy személyesen a budapesti boltjukban.




Partium - Pataki János

A Partium (kiejtése a magyarországi latinságban: Párcium) a mai Románia legnyugatibb részén található történelmi, földrajzi terület. Az elnevezés a középkori latin dominus partium regni Hungariae, azaz „Magyarország részeinek ura” kifejezésből származik, és arra a néhány kelet-magyarországi vármegyére utal, amelyek Magyarország három részre szakadása után az erdélyi fejedelem uralma alá kerültek. A Partiumot olykor magyar nevén „Részek”-ként is említik.

A Partium nem a történelmi Erdély része, attól különálló terület, amely közigazgatásilag hol Erdélyhez, hol Magyarországhoz, hol a Habsburg Birodalomhoz tartozott. A mai román felfogás szerint ugyanakkor a Partium területét is a tágabb értelemben vett Erdély (románul Transilvania) részének tekintik.
*

Erről a hatalmas és izgalmas területről ilyen összefoglaló munka még nem jelent meg, ezért a könyv igazi kuriózum.

Részletek itt.

 




Dicsértessék a butaság - Darvasi László

DARVASI LÁSZLÓ könyve egyike lehet a legélesebb kritikát kiváltó írásműveknek. Ugyanis egy olyan könyvet vesz vizsgálat alá, amely százmilliók szent olvasmánya: a Bibliát.

Páll János, a Kanadai Magyar Egyház elnöke szerint ez a könyv „mélyen vizsgálódó, bíráló, sok hamisságot leleplező, élvezetes, szórakoztató olvasmány. A magyar irodalomban ez az első eredeti, szatirikus bibliakritika, és ezért egyedülálló ebben a műfajban...”

Részletek itt.

 




Haramiák és emberek - Hantó Zsuzsa

A kor, amiről beszámolunk, a magyar történelem egyik viharos időszaka. Ennek az 1940-es évektől máig húzódó időszaknak elhazudott, megmásított eseményei közül azokat idézzük fel, amikor az élő emlékezet tanúságtételére még támaszkodhatunk.

1945 után a náci diktatúrát felszámolták, a kommunista diktatúra kiszélesedett, aminek a szovjet érdekszférához tartozó ún. szocialista országok, így hazánk is áldozatul estek. Az évtizedekig tartó kommunista diktatúra elemzése még ma sem része a közbeszédnek. Mind a mai napig kevesen merték levonni ezt a következtetést, hogy mind a két, egymással hol szövetkező, hol élet-halál harcot vívó diktatúra egyaránt emberellenes eszközökkel, terrorral és megfélemlítéssel működött.

Az egyetlen hatékonynak tűnő cselekvési lehetőség a történelmi feltárás, és az emlékezés. Ezzel a céllal szerveznek konferenciákat, állítanak emlékműveket, írnak és terjesztenek könyveket. Az ebbe a könyvbe foglalt történelem egy olyan generáció vallomása, amelyik a hitelességét szenvedéssel, kitartással, hittel és küzdelemmel alapozta meg. Elvesztett gyerekkor, elvett álmok, megpróbáltatásaikból hozott öregkori betegségek állnak az életükről vallók hátterében. Kiirtásra ítélt emberek, akik mégis, csak azért is, túléltek és sikeres életekről számolnak be. Hogy ez hogyan lehetséges? Ez az a titok, amiről ez a könyv szól.

A kötet megjelenését levélben köszöntötte az Egyesült Államokban élő ifj. Koszorús Ferenc – annak a vezérkari ezredesnek, Koszorús Ferencnek a fia, aki Horthy Miklós kormányzó jóváhagyásával és parancsára megmentette a gettóba zárt pesti zsidókat a deportálástól –: „Olyan kulcsfontosságú eseményeket tár fel a kötet, amiket az elnyomó diktatúrák elhallgattak” – írta.

Részletek itt.

 




Teremtészet - Kalemandra

Vállalnunk kell magyarságunkat, s az ebből fakadó sorsutunkat. A magyarság sorsfeladata „csak” annyi, mint egy értékrendet elfogadni, s aszerint élni.

Értékrendünk a REND. Az egyre rendezetlenebbé váló világunkban a REND megjelenítéséhez hatalmas erő és bátorság kell. Minden ember egy MAG (Mennyei Atya-Anya Gondolata). Örvendetes módon az utóbbi időben egyre több MAG indult és indul hajtásnak. Napról-napra több a tudatos útkeresők száma, akik szomjúhozzák az Igazságot. Azt, ami megelevenít, mert ÉLŐ.

Az Igazságra vágyók kérése mindig meghallgatásra talál. Megnyíltak az Ég csatornái, amin egyre bővebben áramlik a Szent Tudás. Az a Tudás, amely mindent megtisztít a rárakódott üledéktől.

Tiszta szívből ajánlom minden magyar testvéremnek ezt a könyvet, mert belőle erőt meríthetnek a belső REND-jük kialakításához, bátorságot annak megjelenítéséhez, valamint a benne rejlő Igazság segítségével megtisztíthatják a belső MAG-jukat, hogy immár megtisztulva

EGYütt, EGYként beragyogjuk a világot!
(Egy Úton járó, az EGY Útját járó Testvéretek)

Részletek itt.

 




Küzdelem a Kárpát-medencéért - Gulyás László

„A trianoni békediktátum megszületésének teljes történetével a mai napig adós a magyar történelemtudomány. Különösen igaz ez a megállapítás Trianon előzményeinek történetére. Az 1990 előtt marxista és az 1990 utáni poszt-marxista történetírás igen sematikus képet rajzol fel az egykori Magyarország keretei között zajló nemzeti, nemzetiségi küzdelmekről.

Ezt az álláspontot az alábbiak szerint összegezhetjük: az Osztrák–Magyar Monarchia, ezen belül a Szent István-i Magyarország a „népek börtöne” volt, és így logikus és törvényszerű a felbomlása. Trianon igazi felelőse a dualista korszak magyar politikai elitje, amely nem ismerte fel a nemzetiségi kérdés igazi súlyát, sőt egyenesen elzárkózott a nemzeti és nemzetiségi követelések megfontolásától és kielégítésétől.

Jelen könyv arra vállalkozik, hogy meghaladja a fenti álláspontot. E törekvés jegyében áttekintő képet rajzol a történelmi Magyarországot végül szétfeszítő nemzeti és nemzetiségi kérdés területi aspektusairól. Részletesen bemutatja, hogy a Kárpát-medencében a magyarsággal együtt élő nem magyar népek a különböző történeti fordulópontokon – török kiűzése, 1848–1849, osztrák–magyar kiegyezés – milyen igényekkel léptek fel a magyar állammal szemben.

Külön hangsúlyozza, hogy a Kárpát-medencében a nemzeti gondolat ébredése és kiteljesedése párhuzamosan és egymást keresztező módon zajlott. Ezek a nemzetépítő törekvések vezettek el a magyar és nem magyar népek konfliktusainak kiéleződéséhez. Ma­gyarul nem arról volt szó, hogy a magyar politikai elit puszta gonoszságból – ahogy a marxisták mondják: sovinizmusból – nem akart semmit sem adni a nem magyar népeknek, hanem arról, hogy a Szent István-i Magyarország bár „csak egy ország” volt, több nemzet tekintette hazájának.

Részletek itt.

 




Hogyan alkották meg a zsidó népet?

A „mítoszromboló”, a legjobb történelmi szakkönyv francia díját elnyerő szerzőről Tony Judt, a neves brit történész így nyilatkozott:

„…az egyedülálló és kivételes sorsú – elűzött, elszigetelt, vándorló, majd végül jogos földjére hazatérő – nép elfogadhatatlan mítosza helyett a zsidóság történetének új olvasatát tárja elénk, amely meggyőzően illeszkedik az egész emberiség történelmébe. Lelepleződik a – más népekéhez hasonlóan – öncélú és nagyrészt kitalált zsidó múlt, amely oly sok konfliktust eredményezett a jelenben. Mindenkinek, aki érdeklődik a Közel-Kelet iránt, el kell olvasnia ezt a könyvet.”

DR. SHLOMO SAND, a Tel Aviv Egyetem történészprofesszora immár magyarul is olvasható – 19 nyelvre lefordított - „Hogyan alkották meg a zsidó népet?” című vaskos tanulmánykötete a 2008-as megjelenése óta alighanem a legnagyobb szálka a cionista politika szemében.

Könyve megírására - elmondása szerint - a professzort az inspirálta, hogy képtelen volt tovább nézni azt a rendszerré épített történelmi, kulturális és politikai hazugságözönt, amellyel Izrael Állam a maga létét, identitását és jogosultságát próbálja igazolni.

Részletek itt.

A Magyar Menedék Könyvesház a Facebookon is megtalálható: