Éves összehasonlításban a második negyedévben 2,4 százalékkal nőtt a bruttó hazai termék (GDP) Csehországban. Az első negyedévi növekedés szintén 2,4 százalékos volt - közölte a Cseh Statisztikai Hivatal szerdán Prágában azzal, hogy becslésről van szó.

Negyedéves összehasonlításban az április-júniusi időszakban a GDP 0,2 százalékkal emelkedett. A gazdasági növekedést elsősorban a háztartások fogyasztása idézte elő. A második negyedévben éves és negyedéves szinten hasonló módon erősödött foglalkoztatási ráta is - jelezte a statisztikai hivatal.

"A GDP éves szintű 2,4 százalékos növekedését kimutatásaink szerint kiemelten a háztartási fogyasztás és a tőkefelhalmozás támogatta" - jelentette ki Vladimír Kermiet, a statisztikai hivatal szakigazgatója. A háztartási kiadások növekedése egy éve folyamatos - fűzte hozzá.

A GDP növekedése ellen hatott viszont a külkereskedelmi mérleg alakulása negyedéves összehasonlításban.

(MTI)