Az év eleje óta diagnosztizált majomhimlős esetek száma Sierra Leonéban meghaladta a háromezret, és 14 ember halt bele a vírus okozta szövődményekbe - közölte a nyugat-afrikai ország egészségügyi minisztériuma.
A péntek este közzétett tájékoztatás szerint a fertőzöttek száma 3011. Május közepén még 2045 esetről és 11 halálos áldozatról tudtak.
Már az egész ország területe érintett, és a hatóságok több száz új kórházi helyet alakítottak ki az újabb fertőzöttek fogadására. Erre a célra alakították át például egy rendőrakadémia épületét Freetownban, amelyben így 400 beteget tudnak ellátni. Az Orvosok Határok Nélkül (MSF) nemzetközi segélyszervezet 50 kórházi ágy létrehozására biztosított anyagi forrást a főváros peremén, Calaba Townban.
Az emelkedő esetszámok miatt a Sierra Leone-i hatóságok február óta már hat ápolóközpontot hoztak létre Freetownban.
Az Egészségügyi Világszervezet (WHO) tavaly augusztusban a majomhimlő afrikai országokban jelentkező esetei, valamint a korábbinál veszélyesebbnek tartott vírusvariánsának terjedése miatt egészségügyi szükséghelyzetet hirdetett ki. 2024 eleje óta a WHO adatai szerint világszerte 21 ezer, laboratóriumi vizsgálattal megerősített majomhimlős megfertőződést regisztráltak, közülük 70 volt végzetes. A legtöbb haláleset a Kongói Demokratikus Köztársaságban történt.
(MTI)