Tüntetéseket tartottak Elon Musk kormányzati szerepvállalása ellen a vállalkozó tulajdonában lévő Tesla autómárka kereskedéseinél szombaton az Egyesült Államok több államában – írja a HVG.

A demonstrálók egy előre meghirdetett, összehangolt akció keretében többek között New Jersey, Massachusetts, Connecticut, Maryland, New York, Kalifornia állam több helyszínén, valamint a nagyvárosok közül Seattle-ben, Chicagóban és a fővárosban, Washingtonban jelentek meg táblákkal az autószalonok előtt, néhol több százan, másutt néhány tucatnyian.

Tesla building security watching overhead as protesters dance on the street during a #TeslaTakedown protest in Seattle pic.twitter.com/FGMexOAIit

— Lindsey Wasson 📸 (@lindseywasson) March 29, 2025

A tiltakozók nevet is adtak a "nagyszabású eseménynek". Tesla Rajtaütés Napjaként (Tesla’s Takedown Day) hirdették meg az akciót, és szándékuk szerint nemzetközivé akarták tenni. Hasonló akciók zajlottak például az Egyesült Királyságban és Hollandiában is.

A tüntetők Elon Musk kormányzati szerepvállalásának lezárását követelték, és az elektromosautó-márka elleni bojkottra szólítottak fel amolyan "toleráns módon".



Fotó: Josh Edelson/AFP

A szólásszabadság bajnokai nem mindig békés eszközökkel tiltakoznak a "nácizmus ellen", az pedig csak az extra röhej, hogy utána az X-en, Elon Musk platformján is láthatóak a videók. Az elmúlt hetekben az Egyesült Államok több mint tíz államában zajlottak esetenként erőszakos akciók, jórészt Tesla kereskedéseknél. Egy helyen Tesla-töltőállomást gyújtottak fel és több esetben parkoló gépkocsikat rongálták meg. Las Vegasban tiltakozók lövöldöztek és gyújtóbombát dobtak egy Tesla-kereskedésre, több autót megsemmisítve. Az efféle támadások miatt az FBI külön munkacsoportot hozott létre.

Another great #TeslaTakedown today in Boston. Best chant: “We don’t want your Nazi cars, take a one-way trip to Mars!” #Musk #boycott pic.twitter.com/a3W0yZGdln

— Steven Singer (@StevenRSinger) March 29, 2025

Több helyen őrizetbe vettek gyanúsítottakat, akik ellen Donald Trump elnök és Pam Bondi igazságügyi miniszter, aki egyben szövetségi főügyész is, a legszigorúbb felelősségre vonást helyezte kilátásba. A miniszter előzőleg belföldi terrorcselekménynek minősítette a Tesla elleni erőszakhullámot.

(HVG nyomán)