A németországi előrehozott választásokon már sok bevándorló hátterű személy is az urnékhoz járul, amelyek immáron első- vagy éppen sokadgenerációsak. A legnagyobb ilyen kisebbségi tömb a török, a Bild pedig készített egy interaktív felmérést a törökök körében, hogyan szavaznak a választáson. Az eredményt a Mandiner is szemlézte, alább a folytatás.

Én és a családom mindig az SPD-re szavazunk. Ők támogatják a munkásokat és a bevándorlókat“. Ezt a a 42 éves Ahmet nyilatkozta a lapnak, aki 20 éve él Németországban, és 2015-ben kapta meg az állampolgárságot.

A lap emlékeztetett, a török származású németek körében az SPD hagyományosan erős támogatottságot élvez. Egy friss felmérés szerint a migrációs hátterű választók 35 százaléka az SPD-t favorizálja, különösen azok, akik régebb óta Németországban élnek. De nem mindenki követi a szülők hagyományait – írta a lap. A 24 éves Aylin, aki Németországban született, másképp látja:

Én a Zöldekre szavazok. Fontos számomra a klímavédelem és a sokszínűség.

A fiatalabb bevándorlók körében tehát folyamatosan nő a Zöldek, vagyis a liberálisok támogatottsága.



Fotó: dpa

A Bild tudósításából azonban az is kiderült, hogy a Bündnis Sahra Wagenknecht (BSW) is teret nyer a törökök körében.

Sahra Wagenknecht a kisemberekért harcol, és nem fél kimondani, amit gondol“ – fogalmazott a lapnak Mustafa, a 38 éves taxisofőr. A Bild szerint a BSW különösen a Közel-Kelet-politikájával kapcsolatos álláspontjával vonzza a török és arab származású szavazókat.

Akik egyáltalán nem népszerűek a bevándorlók, s így a törökök körében sem, azok a különböző szélsőjobboldali, vagy annak kikiáltott politikai formációk, így például az ezek közül legerősebb AfD sem.

Németországban 1,2 millió (!) török jogosult szavazásra, amely egy hihetetlenül nagy tömb, akár eldönthet egy-egy szorosabb voksolást is.

A Bild úgy fogalmaz, hogy "a szavazataik nélkül nem lehet kormányt alakítani Németországban”.

(Billd és Mandiner nyomán Kuruc.info)