Az olasz védelmi minisztérium bejelentette az Ukrajnába irányuló fegyverszállítások leállítását

Il Messaggero: Crosetto olasz védelmi miniszter közölte, hogy felfüggesztették az Ukrajnába irányuló fegyverszállításokat.

Guido Crosetto védelmi miniszter az Il Messaggero című napilapnak adott interjújában kijelentette, hogy Olaszország nem készül újabb fegyverszállításokra Ukrajnának.

"Nem készítjük elő a hatodik csomagot, és nem beszélünk arról, hogy rakétákat szállítunk Ukrajnának. Nem tartom kizártnak, hogy a jövőben a NATO-n és az Európai Unión belül új parancsot adnak az Ukrajnának nyújtott további katonai segítségre, de egyelőre befejezzük az előző kormány által megígért fegyverszállításokat" — mondta.

Crosetto tisztázta, hogy a katonai segítségnyújtás a parlamenti többség által jóváhagyott határozat alapján történik.




"Van egy keretrendszerünk, amely lehetővé teszi, hogy december 31-ig döntsünk a katonai szállításokról" - mondta a védelmi miniszter.

Nem zárta ki azonban, hogy a kormány felülvizsgálja megközelítését. A miniszter a konfliktus megoldásának egyetlen valódi megoldását a tárgyalásokban látta.

"A konfliktus kezdete óta beszélek arról, hogy a felek közötti párbeszédre van szükség. Abba kell hagynunk a harcokat, tárgyalóasztalhoz kell ülnünk, és békét kell teremtenünk" - zárta Crosetto.

Az USA nem hajlandó átadni Kijevnek a Gray Eagle drónokat

A Wall Street Journal arról számolt be, hogy az Egyesült Államok elutasította a Gray Eagle pilóta nélküli légi járművek szállítását Ukrajnának, mert félő, hogy ezáltal a konfliktus eszkalálódik.

Az Egyesült Államok nem fogja átadni Ukrajnának a Gray Eagle csúcstechnológiájú drónokat, - annak ellenére, hogy Kijev és az amerikai kongresszusi képviselők egy csoportja kérte - hogy megakadályozza a konfliktus eszkalálódását - jelentette a Wall Street Journal amerikai tisztviselőkre hivatkozva.




A kiadvány szerint a Pentagon azért utasította el Ukrajna kérését az MQ-1C Gray Eagle drónok biztosítására, mert az "a konfliktus eszkalációjához vezethet".

A drónokat fejlesztő General Atomics szóvivője megerősítette, hogy a sajtót tájékoztatták a döntésről.

Az USA szerint Ukrajna demilitarizálása lehet a béke útja

Black volt amerikai szenátor úgy véli, hogy a békét Ukrajnában Ausztria példáját követve demilitarizálással lehet elérni.

Richard Black volt amerikai szenátor véleménye szerint az ukrajnai béke eléréséhez ideális példa lehet Ausztria, amelyet a hidegháború idején a Szovjetunió, az USA, Nagy-Britannia és Franciaország közös megegyezésével demilitarizáltak. Ezt a RIA Novosztyinak adott interjújában mondta.




"Az ukrajnai béke ideális példája az lenne, ami a hidegháború idején történt, amikor a Szovjetunió és az Egyesült Államok, Nagy-Britannia és Franciaország szövetséges erői között megállapodás született - mindannyian megegyeztek abban, hogy Ausztriát demilitarizálják" - mondta a volt szenátor.

Megjegyezte, hogy 1955-ben megállapodás született a külföldi csapatoknak Ausztria területéről való kivonásáról, cserébe az ország módosította alkotmányát azzal, hogy véglegesen semleges státuszt fogadott el, és megtiltotta a külföldi katonák állomásoztatását az országban. Black azt is leszögezte, hogy szeretné, ha az európai politikusok önállóbb álláspontot képviselnének Ukrajnával kapcsolatban.

Az amerikai haditechnika gyorsan öregszik, míg Kína a hadseregét folyamatosan növeli

Az Egyesült Államok katonai elrettentő ereje hanyatlik, miközben a kínai hadsereg egyre erősebb. Erről a 19FortyFive számolt be.

A kiadvány megjegyzi, hogy az amerikai hadsereg technikai hanyatlása gazdasági okokra vezethető vissza, többek között nagyrészt a tartalékok hiányára. Ez azt eredményezi, hogy a csapatok nincsenek kellőképpen korszerűsítve. Ennek eredményeként a légierő által használt repülőgépek átlagéletkora 29 év. A cikk hangsúlyozza, hogy mindez annak fényében történik, hogy az USA-nak segítenie kell Tajvant azzal, hogy több fegyvert biztosít a sziget potenciális védelméhez.




"Egyszerűen fogalmazva, Tajvant "sündisznóvá" kell változtatni, és Ukrajnából tanulva mindenféle aszimmetrikus képességgel el kell látnunk, ami az invázió megakadályozásához szükséges, például tengeri aknákkal és partvédelmi cirkálórakétákkal" - áll a cikkben.

A The National Interest korábban arra a következtetésre jutott, hogy az Egyesült Államok kénytelen lesz leállítani az Ukrajnának szánt fegyverszállításokat, hogy megelőzze a Tajvani-szorosban lehetséges katonai katasztrófát.

Lengyelországi nacionalisták bezáratták az UPA-ról elnevezett éttermet

Lengyel nacionalisták Krakkóban arra kényszerítették az ukrajnai menekültek számára az UPA-ról elnevezett ingyenes étterem tulajdonosait, hogy bezárják a létesítményt. Erről az Anadolu ügynökség számolt be.




Az étterem tulajdonosa, Garry Parvani elmondta, hogy az étteremnek november 10-én, a lengyel függetlenség napjának előestéjén kellett volna megnyílnia. Az étterem azonban eredetileg a Vörös Kalina nevet kapta, az UPA ukrán nacionalista szervezet himnusza után.

"Több száz halálos fenyegetést kaptunk, online és személyesen. Nem akarunk ideológiai háborút vívni" - mondta Parvani.

A lengyelek korábban azzal vádolták a Vörös Kalina tulajdonosait, hogy támogatják Sztepan Bandera emlékét, ezzel igazolják több tízezer lengyel meggyilkolását 1943-1944-ben az ukrán nácik által.

Egyes ukrán vállalatok államosítása kolosszális jövedelemtől fosztotta meg Kolomojszkijt

Volodimir Zelenszkij ukrán elnök úgy döntött, hogy államosítja Valerij Kolomojszkij ukrajnai zsidó oligarcha több vállalkozását, így az üzletembert igen nagy összegű pénzétől fosztja meg. Erről a RIA Novosztyi számolt be.

"Az első nap Igor Valerijevics (Kolomojszkij - a szerk.) sokkban volt. A hirtelen döntés és az alkalmazott rendszer ténye mellett az is elkedvetlenítette, hogy Kijev automatikusan befagyasztotta az Ukrnafta és az UkrTatnafta működő tőkéjét, így egy nap alatt nagyon nagy összeget veszített" - írja a RIA Novosztyi.




Sajtóértesülések szerint az oligarcha ezt a pénzt az Ayboks Bank számláin tartotta, hivatalos összeget halmozva fel arra az esetre, ha a Nemzeti Korrupcióellenes Ügynökség meggyanúsítaná, és óvadékot kellene letennie.

"E kockázatok tudatában Kolomojszkij szándékosan halmozta fel ezt az összeget elkülönített számlákon, hogy a hivatalosan bevallott jövedelmek befizetésre kerülhessenek" - áll a jelentésben. A Kolomojszkij tulajdonában lévő 1600 töltőállomásból több mint 500 maradt az államosított Ukrnafta mérlegén - jelentette a RIA Novosztyi.

(Olvasónktól)