A svéd (?) kormány 24 milliárd koronával, vagyis átszámítva körülbelül 792 milliárd forinttal növeli a munkahelyteremtésre, a romló oktatási eredmények javítására és az országba érkező "menekültek" ellátására szánt keretösszeget a jövő évre tervezett költségvetésben – jelentette be a balközép kormány hétfőn.
Ezen az összegen belül a kormány nagyjából 5,5 milliárd koronát szán a lakáshiány enyhítésére, a tanárok fizetésének emelésére, a legrosszabban teljesítő iskolák felzárkóztatására, a nyugdíjasok adóterheinek csökkentésére és a klímaváltozás elleni küzdelemre.
A svédországi kormány több mint 1 milliárd koronával támogatja a helyi önkormányzatokat a betolakodókkal kapcsolatos feladataik ellátásában. Svédország körülbelül 80 ezer új európai érkezésével számol idén.
A kihívások leküzdéséhez elengedhetetlen, hogy befektessünk Svédországba – mondta Magdalena Andersson pénzügyminiszter. Hozzátette: be kell fektetni az otthonteremtésbe, az infrastruktúrába, a tudásba és versenyképességbe, a fenntartható társadalom kialakításába.
Az extra kiadásokat a kormány az adókedvezmények mérséklésével, valamint az üzemanyagadó növelésével fedezné.
A svéd gazdaság idén és jövőre is várhatóan 2,8 százalékkal bővül. A növekedést veszélyeztetheti ugyanakkor a kínai gazdaság lassulása, valamint a szomszédos Finnország és Norvégia gazdasági problémái is.
(MTI nyomán)
További hírek a felvilágosult országból:
- Káros a gyerekekre, ezért törlik a néger szót egy világhírű svéd meséből
- A bukott svéd kormány kvótarendszerrel segítené a "menekültek" Európába áramlását
- Betiltották a nemzeti zászlót egy svéd iskolában, használata ugyanis gyűlölet-bűncselekmény lehet
- Kéthavi kormányzás után előrehozott választás lesz Svédországban
- Már a német játékkatonáktól is rettegni kell - eltávolítja polcairól a bűnös sereget egy svéd áruház
- Újabb lék a süllyedő Európa hajóján: bemutatjuk a svéd kulturális minisztert
- "Feminista" kormány alakult Svédországban
- Az aberráltak kedvéért megerőszakolják nyelvüket a svédek - semleges névmás az egyenjogúság nevében