A bevándorlás káros, de folytatódnia kell – röviden így lehetne összefoglalni az Európai Bizottság elnökének, Jose Manuel Barrosónak az álláspontját a Londoni Közgazdasági Egyetemen (London School of Economics) elhangzott beszéde alapján.



A bevándorlásért, mindenáron
Barroso elismerte ugyan, hogy a tömeges bevándorlás „nem kívánt terheket” ró az egyes államokra és általában a közszolgáltatásokra. Sőt, nem tagadta a „visszaélések” tényét sem. A politikus ugyanakkor mégis szükségesnek nevezte, hogy megvédjék az EU „nyitott határokra” vonatkozó szabályait. „Teljes mértékben eltökéltek maradunk a szabad mozgás elvének tiszteletben tartása tekintetében” – szögezte le Barroso.

A Konzervatív Párt több euroszkeptikus képviselőjének azonban érthető okokból nem tetszettek az Európai Bizottság elnökének szavai. David Nuttall konzervatív honatya kijelentette: „Barroso beszéde megerősíti mindazt, amit régóta sejtettünk – az Európai Unió létrehozóinak célja egy határok nélküli, óriási szuperállam megalkotása. Meg akarnak fosztani a függetlenségünktől és a határaink feletti ellenőrzés jogától.”

David Nuttall szerint Nagy-Britannia földrajzi értelemben viszonylag kis ország, amely egész egyszerűen nem engedheti meg, hogy mindenféle korlát nélkül fogadjon be bevándorlókat. „Egyáltalán nem meglepő, hogy Nagy-Britanniában egyre többen kívánják az EU-ból történő kilépést azért, hogy visszaszerezzük a határaink feletti ellenőrzés jogát” – hangoztatta a konzervatív politikus.

Barroso a Londoni Közgazdasági Egyetemen elmondott beszédében elismerte ugyan, hogy „az érzelmek magasra csapnak ebben a kérdésben”, és tisztában van azzal is, hogy a „szabad helyváltoztatás elve nem kívánt terheket ró a közösségekre és a közszolgáltatásokra”, és „több esetben visszaélések is történtek”. Ugyanakkor az EU Bizottság elnöke úgy véli, a bevándorlók hozzájárulása Nagy-Britannia gazdasági teljesítményéhez jelentősebb, mint amilyen mértékű terhet a nekik kifizetett juttatások és segélyek jelentenek.

„Azok, akik azzal a szándékkal jönnek, hogy dolgozzanak, többet fizetnek be adó formájában, mint amennyit felvesznek juttatásként” – jelentette ki Barroso, egyúttal elutasítva mindenféle korlátozást az alacsonyan képzett vagy képzetlen bevándorlók szigetországi letelepedésére vonatkozóan. „Nem lehetnek első és másodosztályú polgárok Európában, nem lehetséges, hogy csak a magasan képzett emberek mozoghassanak szabadon, az alacsonyan képzettek pedig nem” – mondta Barroso, akit az esetleg munkanélkülivé váló, brit születésű képzett vagy képzetlen személyek jogai láthatólag kevéssé érdekelnek.



Az unió feje eligazításon

Barroso – cionista főnökei utasításainak megfelelően – persze úgy tartja helyesnek, ha a britek is minél nagyobb számban mennek külföldre. „Ebben a kérdésben is világosan kell beszélnünk – annyi nagy-britanniai polgár tartózkodik más EU-tagállamban, mint ahány (nem brit) európai él és dolgozik a szigetországban” – fogalmazott Barroso.

Ami pedig a visszaéléseket, a „segélyturizmust” illeti, ezzel a problémával a nemzeti kormányoknak kell megküzdeni – közölte Barroso, hozzátéve, hogy az egyes államok e cél érdekében kaphatnak pénzt az Európai Szociális Alaptól. „Határozottan fellépünk a visszaélésekkel szemben. Ugyanakkor teljesen egyértelműen kiállunk a szabad mozgás elvének érvényesítése mellett” – tette világossá a faj- és népkeveredés előmozdításában érdekelt cionisták bábja.

Perge Ottó - express.co.uk nyomán

Kapcsolódó:

- Lehetetlennek bizonyulhat a független Skócia csatlakozása az EU-hoz - "fenyegetőzött" Barroso

- Reding kimondta, amit már mindenki tudott: a problémát a cigányok jelentik