Talán meglepőnek tűnhet, de a teljes mértékben cionista befolyás alatt álló Kanadában eddig valamilyen rejtelmes okból kifolyólag nem építettek központi holokauszt-emlékművet. Azonban a kormány most végre pótolja ezt a súlyos mulasztást.

Tim Uppal, a kanadai kormány „demokratikus reformokkal” foglalkozó államminisztere a tervezett „műalkotás” helyszínén bejelentette: az emlékhely „annak fontosságáról tanúskodik majd, hogy a Holokauszt emlékezete feledésbe ne merüljön”. Állítólag Kanada az egyetlen olyan, a második világháború győzteseinek oldalán álló állam, amelyben eddig még nem épült holokauszt-zarándokhely. (Napjainkban persze már a vesztes országok népeire is rákényszerítették a holoemlékhelyek létesítését a zsidók.)

„Teljes egyetértésre van szükség egy ilyen fontos ügyben, és meg is van a konszenzus a parlamenti pártok között, melyek mindannyian érzik, hogy erre szükség van” – fejtegette Daniel Friedman rabbi, az előkészületeket irányító emlékbizottság vezetője. Jason Kenney bevándorlási miniszter, aki szintén megjelent a holokausztos ceremónián, újságírók előtt váratlan bejelentést tett: mint mondta, Kanada elkötelezett a holokauszt emlékezetének megőrzése kérdésében. Ki hitte volna.

A kormány a jövő hónaptól kezdve várja az emlékhely megépítésére pályázók ajánlatait. Kizárólag kanadai illetőségű személyeknek adatik meg az a rendkívüli megtiszteltetés, hogy holokauszt-emlékművet alkossanak. 2015-ben pedig fellélegezhetünk, mert Kanadában is leróhatjuk a kegyeletünket a „hatmillió áldozat” emléke előtt.

(Perge Ottó a JTA híre nyomán)