Az El-Fatah palesztin szervezet betlehemi kongresszusa egyhangúlag úgy vélekedett, hogy Izrael tette el láb alól, pontosabban mérgezte meg 2004-ben Jasszer Arafatot, a Palesztin Nemzeti Hatóság elnökét. De erről a Kossuth Rádió jeruzsálemi tudósítója mélyen hallgatott. Miért nincs a huszonkét arab ország egyikében sem tudósítója a Magyar Rádiónak, míg Izraelben van?
Betlehemben csütörtök délelőtt az El-Fatah VI. Kongresszusának 2300 küldöttje egyhangúlag úgy vélekedett, hogy 2004-ben az izraeli titkosszolgálat mérgezte meg Jasszer Arafatot, a Palesztin Nemzeti Hatóság elnökét. A küldöttek az ügy megnyugtató tisztázására határozatot hoztak egy palesztin és egy pártatlan nemzetközi vizsgálóbizottság fölállítására. A palesztin bizottság élére Nászer el-Kidvát, a néhai elnök unokaöccsét választották.
Az El-Fatah betlehemi kongresszusáról a Magyar Rádióban elhangzott tudósításokkal kapcsolatban ismét föl kell hívnunk a figyelmet az úgynevezett telepített jeruzsálemi tudósító, Shiri Zsuzsa csúsztatásaira, elhallgatásos ferdítéseire.
A palesztin kongresszus csütörtökön délelőtt tekintélyes, Jasszer Arafat betegsége és halála idején az események színhelyén tartózkodó személyek meghallgatása után megállapította, hogy 2004-ben az izraeli titkosszolgálat mérgezte meg Jasszer Arafatot. (Az ügyről nemrégiben Ábú Sárífot, a néhai palesztin elnök főtanácsadóját idézve a Kuruc.info is beszámolt).
Palesztin fegyveres vigyáz a kongresszus résztvevőire
S hogy a mérgezésről szóló történet igaz, vagy nem, az talán egyszer kiderül. De az tény: a betlehemi kongresszus 2300 küldöttje egyhangúlag úgy vélekedett, hogy Jasszer Arafatot Izrael ölte meg 2004 telén, tehát mártír, azaz arabul sáhíd. Ennek tehát már van hírértéke.
S ha már a Magyar Rádió jeruzsálemi tudósítója megemlítette, elkezdte ezt a történetet, akkor be is kellett volna fejeznie, azaz közölni a magyarországi hallgatókkal: a palesztin kongresszus 2300 küldöttje Izraelt hibáztatja Arafat haláláért.
Shiri Zsuzsa a tisztességes tájékoztatás helyett 2006. augusztus 6-án a Kossuth Rádió Krónika című két kiadásában mindössze a következőt mondta: „Az egyik örök és visszatérő ügy Jasszer Arafat gyanús körülmények közötti betegsége és halála volt.” Mondhatnánk erre azt is, hogy Izraelről csak jót vagy semmit.
Ismét föltesszük a kérdést: Miért van az, hogy az Arab Államok Ligájának huszonkét tagállamának egyikében sincs a Magyar Rádiónak tudósítója, míg az egyetlen Izraelben van? S ami még érdekesebb, az arab világon belül történő eseményekről is egy arabul nem tudó, s a jelek szerint elfogult izraeli állampolgár tudósít. Magyarországon az elmúlt évtizedekben több száz palesztin fiatal tanult, s közülük sokan jól tudnak magyarul. Miért nem lehet – az egyoldalú cionista propaganda kiegyensúlyozására – tudósítója a Magyar Rádiónak Rámalláhban vagy Kelet-Jeruzsálemben?
Hering József
(Kuruc.info)