Kolompár Gizella
Elismerte bűnösségét a Kanadában feltárt "magyar" (a kanadai sajtó sajnos így emlegeti, és ebben vesz részt aljas módon az MTI is - a szerk.) emberkereskedelmi hálózat újabb tagja, Kolompár Gizella, akit ezután két év börtönre ítélt a helyi bíróság. A cigányasszony élettársa januárban már bűnösnek vallotta magát, ő tíz és fél hónapot kapott. Szabadulásuk után sajnos mindkettejüket hazatoloncolják.

Embercsempészésre való összeesküvésben és bűnszervezetben való részvételben bűnösnek vallotta magát Kolompár Gizella, akit ezért - az előzetes letartóztatásban eltöltött nyolc hónapon felül - kétévi szabadságvesztésre ítéltek a kanadai Hamiltonban - közölte csütörtökön honlapján a Canada Immigration Report.



Dömötör Lajos
A 43 éves Kolompár Gizellát a helyi sajtójelentések szerint Kanada történetének legnagyobb embercsempészési ügyében ítélték el. A vádalku keretében tett beismerő vallomásért cserébe a kanadai hatóságok ejtették ellene a további, egyebek között a csalás ügyében emelt vádakat. A cigányasszonynak (az MTI szerint: "a magyar nőnek") ezen felül csaknem 14 ezer kanadai dollárt kell visszatérítenie az ontariói társadalombiztosításnak.



Dömötör Gyula
Kolompár vádlott-társainak a nevét a hatályos rendelkezések értelmében nem közölték (megtesszük mi, lásd jobbról). Az azonban már nyilvánosságra került, hogy a nő élettársa, a 43 éves Dömötör Lajos januárban az asszonnyal azonos bűncselekményekben szintén bűnösnek vallotta magát.

Kolompár Gizella kérelmezte, hogy a börtönben meglátogathassa gyomorrákban szenvedő férjét, de ezt Stephen Glithero bíró a megbánás hiányára hivatkozva elutasította. Indoklásában azt hozta fel, hogy a nő sem engedélyezte, hogy a csoport által fogva tartott férfi hazatelefonálhasson, amikor meghalt az anyja.



Dömötör Gizella
A Magyarországon is bűnügyi nyilvántartásban szereplő és körözött Kolompár Gizella és Dömötör Lajos a bandán belül toborzói, őrzői és szállítói szerepet töltött be. Büntetésüket lerövidíthetik, de szabadon bocsátásuk után azonnal hazatoloncolják őket.

Az emberkereskedő hálózatot a kanadai hatóságok gyanúja szerint három Pápáról kivándorolt család tagjai alkották, akik éveken át utaztattak jól fizető állás ígéretével cigányokat Kanadába. A tizenkilenc áldozat a pápai családok buzdítására cigányságára hivatkozva kért menedékjogot Kanadában, és jutott ezáltal

Kolompár Attila
szociális segélyhez. (Most mindannyian védett tanúként szerepelnek az ügyben.)

Pénzt azonban sosem láttak ebből, azt bankkártyájukkal együtt elvették tőlük. Az áldozatoknak építkezéseken kellett ingyen dolgozniuk, közben a gyanúsítottak családi házainak pincéiben laktak. A bűnügyet a hamiltoni ügyész a "gonosz inváziójának" nevezte. Az áldozatok és a gyanúsítottak számát tekintve is ez az eddig felderített legnagyobb emberkereskedelmi ügy Kanadában.

(Kuruc.info - MTI korrigálva)