Az eredetiben ITT található pályázati felhívás 819 millió Ft elpocsékolását irányozza elő a cigánytelepek felszámolására. Amely, mint tudjuk (lásd pl. EZT a véleménycikket), teljesen hiábavaló, sőt – csak a “célterületek” lerombolását, elrákosí…, bocsánat, elcigányosítását segítik.
De, persze, csurran-cseppen majd az ork megmondóembereknek meg a cigányfajvédő “értelmiségnek”, a cociológusoknak is pár tízmillió. Megint a mi zsebünkből.
Vajon ezt a 819 milliót nem lehetne normálisabban felhasználni? Kérdésünknek külön aktualitást ad, hogy gyakorlatilag naponta számolunk be hasonló nagyságrendő putrifelszámolási programokról [hivatkozások pl. ITT, a bevezetőben]. Miközben sokkal-sokkal értelmesebb célokra nem jut pénz. Ennek sürgősen véget kell vetni!
Az eredeti kiírás:
Komplex telep-program támogatása (ROM-TP-10) pályázat meghirdetése
Kiíró szerv
SZMM-ESZA
Határidő
2010. június 15., 24 óra.
Összeg
50.000.000 Ft.
Ki vehet részt
Jelen pályázati kiírás keretében az alábbi feltételeknek megfelelő települési önkormányzatok nyújthatnak be pályázatot:
- jogi formája: helyi önkormányzati végrehajtó költségvetési szerv (KSH 321),
- feladatait az 1077/2010 (III.31.) Kormányhatározatban foglalt 81 település valamelyikén látja el;
- jelen pályázat benyújtásával egyidejűleg a TÁMOP-5.3.6-10/1 konstrukcióra is benyújt pályázatot, és erről a pályázati űrlapon nyilatkozatot tesz;
- a pályázatkezelő internetes pályázatkezelő rendszerében (Elektronikus Pályázatkezelési és Együttműködési Rendszerben, továbbiakban: EPER) regisztrált.
A pályázatot benyújtó települési önkormányzat köteles együttműködni az adott településen működő települési cigány kisebbségi önkormányzattal (KSH 323).
Amennyiben az adott településen nem működik helyi cigány kisebbségi önkormányzat, erről a pályázatot benyújtó települési önkormányzatnak nyilatkozatot kell tennie, és azt csatolni a pályázatához. Települési cigány kisebbségi önkormányzat hiányában a pályázatot benyújtó települési önkormányzat köteles együttműködni a megyei cigány kisebbségi önkormányzattal (KSH 323).
Amennyiben a cigány kisebbségi önkormányzat a program keretében olyan feladatot lát el, amely a program szakmai megvalósításához szükséges, és elszámolható költségként a projektben megjelenik, úgy kötelező konzorciumi partnerként bevonni, amelyhez konzorcium létrehozására irányuló együttműködési megállapodást kell kötni az útmutató mellékletét képező megállapodás minta alapján.
A konzorcium maximum két tagú lehet:
egy főpályázó és egy konzorciumi partner bevonása lehetséges.
Kulcsszavak
Telep
Összefoglaló
A telepeken, telepszerű lakókörnyezetben - összefoglalóan szegregátumokban - élők társadalmi és gazdasági kirekesztettségének megszüntetése, a szegregált lakókörnyezet felszámolása, illetve az onnan kikerülő emberek életminőségének javítása, amely a lakhatási feltételek, a földrajzi mobilitás megoldásával együtt a munkaerő-piaci és a szociális helyzet javítását, valamint az egészségügyi, az oktatási, szociális szolgáltatásokhoz való hozzáférést is biztosítja.
Forrás:
SZMM-ESZA
A pályázat leírása
Az ESZA Társadalmi Szolgáltató Nonprofit Kft. (ESZA Kft.) a Szociális és Munkaügyi Minisztérium megbízásából, a szociális és munkaügyi miniszter 6/2010. (III. 12.) SZMM rendelete alapján pályázatot hirdet komplex telep-program támogatására
A pályázat célja:
A telepeken, telepszerű lakókörnyezetben - összefoglalóan szegregátumokban - élők társadalmi és gazdasági kirekesztettségének megszüntetése, a szegregált lakókörnyezet felszámolása, illetve az onnan kikerülő emberek életminőségének javítása, amely a lakhatási feltételek, a földrajzi mobilitás megoldásával együtt a munkaerő-piaci és a szociális helyzet javítását, valamint az egészségügyi, az oktatási, szociális szolgáltatásokhoz való hozzáférést is biztosítja.
A hazai forrásból a komplex telep-program lakhatási eleme támogatható. A lakhatási projekt célja az elkülönült telepeken, telepszerű lakókörnyezetben élők szegregációjának megszüntetése olyan módon, hogy valamennyi, a telepen élő személy, család, háztartás lakhatási problémájának megoldását, kezelését integrált lakókörnyezetben oldja meg.
Ezt a célkitűzést hazai forrásból jelen pályázati felhívás, valamint európai uniós forrásból a TÁMOP-5.3.6-10/1 konstrukció keretében megvalósított program együttes megvalósítása biztosítja. Jelen pályázati konstrukció, valamint a TÁMOP-5.3.6-10/1 konstrukció keretében elnyert támogatás nem ütközik a szociális és munkaügyi miniszter irányítása alá tartozó fejezeti kezelésű előirányzatok felhasználásáról szóló SZMM rendelet kettős támogatás tilalmának szabályába.
A pályázat kódja: ROM-TP-10
A támogatásra rendelkezésre álló keretösszeg: 819.400.000 Ft
A pályázat benyújtási határideje:
Az internetes pályázatok benyújtása 2010. május 1-től 2010. június 15-ig lehetséges, a pályázatok benyújtása és elbírálása egy szakaszban történik.
Az internetes pályázatok beadási határideje 2010. június 15., 24 óra.
Pályázók köre:
Jelen pályázati kiírás keretében az alábbi feltételeknek megfelelő települési önkormányzatok nyújthatnak be pályázatot:
jogi formája: helyi önkormányzati végrehajtó költségvetési szerv (KSH 321),
feladatait az 1077/2010 (III. 31.) Kormányhatározatban foglalt 81 település valamelyikén látja el;
jelen pályázat benyújtásával egyidejűleg a TÁMOP-5.3.6-10/1 konstrukcióra is benyújt pályázatot, és erről a pályázati űrlapon nyilatkozatot tesz;
a pályázatkezelő internetes pályázatkezelő rendszerében (Elektronikus Pályázatkezelési és Együttműködési Rendszerben, továbbiakban: EPER) regisztrált.
A pályázás részletes feltételeit, így a támogatás formáját és mértékét, a támogatható költségek körét, a pályázat benyújtásával kapcsolatos információkat a pályázati felhívás és a pályázati útmutató tartalmazza.
ROM-TP-10 részletes pályázati felhívás és útmutató megtekintése >>
A pályázatot elektronikus úton a Pályázatkezelő internetes pályázatkezelő rendszerén keresztül, a regisztrációs eljárást követően kell benyújtani.
További információk az internetes pályázáshoz >>
További információk:
A pályázati felhívás és a pályázati útmutató elektronikus úton letölthető a www.szmm.gov.hu, valamint a www.esza.hu honlapokról.
A pályázattal kapcsolatban további információkat az (1) 273-4250 telefonszámon, valamint a hazaitamogatas@esza.hu e-mail címen is kaphatnak a pályázók ügyfélszolgálatunktól.
- hétfőnként és szerdánként 9 és 17 óra,
- keddenként és csütörtökönként 9 és 16 óra,
- péntekenként 9 és 14 óra között.