Pártfogói felügyelet mellett egy évre próbára bocsátotta a Kecskeméti Városi bíróság azt a 17 éves fiút, aki egy hete támadt egy paddal a tanárára az osztályban.
A kamasz ellen közfeladatot ellátó személy elleni erőszak miatt indult gyorsított eljárás. A bíró bűnösnek találta a fiút, de enyhítő körülményként értékelte, hogy a diák őszintén megbánta a tettét (Kuruc.info: “érdekes”, hogy a cigányok mindig “bűnbánóak”, de valahogy annak előrelátása, hogy tettüket meg fogják bánni, sosem akadályozza meg őket abban, hogy elkövessék bűnüket. Különösen jellemző ez a visszaesőkre, akik, mint ahogy azt a hivatalos spanyol cigánybűnözési adatok [ott az ork bűnelkövetők hatvan (!) százaléka visszaeső – fehéreknél ez az arány sokkal-sokkal alacsonyabb] is igazolják. Ergó: ez is csak a szokásos cigány hazugságok, színjáték egyike), a bíróságon bocsánatot kért a 45 éves pedagógustól - aki ezt elfogadta (Kuruc.info: félt a különben bosszút álló ötvenfős, szamurájkardos rokonyságtól?) - ezért nem szabott ki büntetést, hanem pártfogó felügyelet mellett 1 évi próbára bocsátotta. Az ítélet jogerős.A próbára bocsátás azt jelenti, hogy amennyiben egy éven belül nem követ el valamilyen újabb bűncselekményt a kamasz, akkor már nem kell számolnia a mostani eset miatti büntetéssel.
A 17 éves fiú a Kecskeméti Műszaki Szakképző Speciális Szakiskola Erzsébet körúti intézetének 9. osztályába jár. (Kuruc.info: számoljunk: 17 éves, de még csak kilencedikes. Kérdés: hányszor bukott a cigány?) Egy hete a tanár után érkezett az osztályterembe. A pedagógus a késésen kívül a kopogtatás, valamint köszönés nélküli belépést, a rágózást, és a kamasz fején lévő sapkát is szóvá tette. A fiú ezt rossz néven vette, dühösen felborított néhány padot, majd maga elé kapott egy asztalt, és nekitámadt a tanárnak. A tanár ösztönösen maga elé emelte a karjait, csak így tudta elhárítani a támadást, de közben mindkét kezén és combjain könnyebben megsérült.
A diák végül a szájában lévő rágógumit köpte a tanár felé (Kuruc.info: lásd: köpködés, mint a cigány “kultúra” egyik központi eleme – legutolsó példa minderre ITT), ám ekkorra már pedagógusok, a biztonsági őr és rendőrök is érkeztek az osztályterembe, mert több diák is segítséget hívott. A fiú a történtek után két napot töltött szabálysértési őrizetben a rendőrségi fogdán, az előzetes letartóztatást nem tartotta indokoltnak a nyomozási bíró. Az ítéletet az ügyész és a fiú is tudomásul vette, így az jogerős.
(Kisalföld)
Kuruc.info