Addig terjed-e a véleménynyilvánítás szabadsága, amíg azt mondom: „egyetértek”? Ideális esetben aligha, de a Magyarország belépésével kapcsolatos európai uniós kampányban ez volt a hozzáállás. Budaházy Györgyöt bilincsben vitték el, amiért az EU ellen mert kampányolni. A Brexit, azaz Nagy-Britannia kilépése az unióból ismét aktuálissá tette, hogy követelésekkel álljunk elő az Európai Unióval szemben.
2004-es belépésünkkor csak a pozitív dolgokkal, az előnyökkel hitegettek bennünket, a kétkedők vagy ellenzők úgy jártak, mint Budaházy és társai. Most a fő feladatunk a magyar föld megvédésének követelése, azaz a csatlakozási szerződés újratárgyalása lenne annak érdekében, hogy külföldiek Magyarországon ne vehessenek termőföldet, azaz a termőföld ne legyen „tőke”, amelynek megvásárlása nyitva áll a külföldi EU-s állampolgárok előtt.
Budaházy Györggyel a jelenlegi - húsz év fegyházzal fenyegetett - büntetőeljárásának szünetében beszélgetett Morvai Krisztina. Korabeli felvételek segítségével idézték föl, hogy mi is történt az „EU – NEM!” kampánya idején, hogy bilincselték meg és állították elő a rendőrök, és visszatekintenek arra is, hogyan verték véresre, mikor 2002-ben az Erzsébet hídon a szavazatok újraszámolását követelte. (Ezek után „érdekesség”, hogy az ügyész hangsúlyozta perbeszédében: Magyarországon mindenki demokratikus úton is kifejezheti közéleti, politikai véleményét.)
A felvétel célja kettős: a Brexit kapcsán annak aktualitását bemutatni, hogy igenis most van a történelmi pillanat, hogy követelésekkel álljunk elő az Unióval szemben, és újratárgyaljuk Magyarország és az EU kapcsolatának feltételeit, a másik cél pedig a Budaházy Györggyel szembeni sorozatos büntetőeljárások hajmeresztő jellegének és egyes részleteinek bemutatása.