A sajtó birtokába került orosz dokumentum szerint legalább ötmilliárd forintos kár érhette a magyar államot a moszkvai kereskedelmi képviselet értékesítésénél; a lap szerkesztősége a Központi Nyomozó Főügyészségnek postázta a dokumentumot.

A hetilap csütörtöki száma szerint a moszkvai épület már az ügyészség által is vizsgált gyanús körülmények között, 3,5 milliárd forintért jutott egy tisztázatlan tulajdonosi hátterű offshore vállalkozás tulajdonába, miközben a piaci ajánlatok nyolc és 13,5 milliárd forint között mozogtak.

Az ügyletet bonyolító nemzeti vagyonkezelőt pénzügyminiszterként Veres János felügyelte. Székely Árpád akkori nagykövet 2005-ben kötött szerződést az ötemeletes irodaházból és hétszintes vendégházból álló komplexum eladásáról, miközben az erre őt feljogosító magyar kormányhatározat csak 2006-ban született meg.

A malőrt 2008-ban akarták korrigálni, a megismételt eljáráson ugyanaz a luxemburgi bejegyzésű, az offshore-paradicsom Kajmán-szigetekig nyúló tulajdoni hátterű Air Diamond Ltd. nyert, mint 2005-ben.

A lap azt írja, hogy "újabb homokszem került a gépezetbe": az Air Diamond már hónapokkal az eredményhirdetés előtt átutalta a magyar államnak a 3,5 milliárdos vételárat, mintha tudta volna, hogy nyerni fog; a furcsa utalás miatt pedig vizsgálódni kezdett az Állami Számvevőszék. Az eljárás olyan súlyos megállapításokat tartalmazott, hogy az ügyészség annak alapján a számviteli rend megsértése és hivatali visszaélés miatt nyomozást indított.

Felidézték, hogy Horváthné Fekszi Márta volt külügyi államtitkár egy korábbi lapinterjúban azt mondta: a Külügyminisztérium csak postásként vett részt a tranzakcióban, minden érdemi kérdésben a Pénzügyminisztériumban, illetve a Magyar Nemzeti Vagyonkezelőnél döntöttek

(Heti Válasz nyomán)