A nagy múltra visszatekintő szerencsi cukorgyár, - amelynek termékeit méltán nevezhetjük világhírűnek - átvészelte a két világháborút, a forradalmakat és a kommunizmust, ám a jelenlegi kormány politikáját nem sikerült túlélnie.
Mostanában többször szerepelt a híradásokban, hogy felrobbantották a néhány éve még hazánk második legnagyobb cukorgyárának számító szolnoki üzem utolsó nagyobb épületrészét is. Útalap lesz belőle. A szintén bontás alatt álló szerencsi létesítmény is hamarosan a múlté lesz, az EU által diktált feltételek, valamint magánérdekek ugyanis ellehetetlenítették működését. A judapesti rezsim természetesen meg sem mozdult a cég megmentése érdekében.
2008. március 10- ét fekete betűkkel jegyezték be Szerencs, illetve az évszázados hagyományokkal rendelkező hazai cukorgyártás krónikájába. Ezen a napon délelőtt 11 órakor jelentette be Pokol Balázs, a Mátra Cukor Zrt. igazgatóságának elnöke, hogy a német Nordzucker befejezi Magyarországon a répacukorgyártást és bezárja utolsó, még működő magyar gyárát, a szerencsit is.
Az előzményekhez tudni kell, hogy országosan 2007 ősze óta nem jutottak egyezségre a magyarországi feldolgozók és az alapanyag-előállítók a cukorrépa felvásárlási áráról. Az Európai Unió szakbizottsága által szabott feltételek alapján közel két évszázad után szűnik meg a cukorgyártás hazánkban. Ez pedig azt jelentené, hogy ebből a termékből a jövőben teljes egészében behozatalra szorul az ország, ami évi 320 ezer tonna cukrot jelent. A Népszabadság információja szerint a német Nordzucker AG érdekeltségébe tartozó cég a már korábban bezárt szolnoki és az idén felszámolt szerencsi gyártelepének elbontására az Európai Uniótól összesen mintegy 83 millió euró - körülbelül 20 milliárd forint - támogatást kap...a pusztításra.
(Szerencsi Válasz, szerencs.hu, boon - ÉM, NOL nyomán Szent Korona Rádió)