Kedves Kuruc.info! Tegnap a Legfelsőbb Bíróság jogerősen 75 millió Ft. közigazgatási bírság befizetésére ítélte a Magyar Ebtenyésztők Országos Egyesületét, azt az egyesületet, melynek elnökét Korózs Andrást az egyesületben kifejtett kiemelkedő tevékenysége érdeméül az idei nemzeti ünnepünk alkalmából a Köztársasági Ezüst Érdemkereszt kitüntetést kapta Gyenesei önkormányzati miniszter felterjesztésében.
Szurkoljatok nekünk, hogy 16-án felfüggessze a Legfelsőbb Bíróság a MEOE önkormányzatát és végre-végre megcsinálhassák a kinológiai rendszerváltást a tisztességes, jogkövető kutyások!
A érdemtelenül kitüntetett közel 3 hónapja(!) pózol (nejével) az egyesület honlapjának címoldalán - ugye nincs is ott személyi kultusz? És ugye véletlen, hogy Korózs András érdemtelen kitüntetett a Szociális és Munkaügyi Minisztérium államtitkárának Korózs Lajosnak a rokona. A magyar és azon belül a kinológiai rendszerváltás reményében kívánok
Szebb jövőt!
Kapcsolódó cikk:
2009. június 3-án a Legfelsőbb Bíróság 75 millió Ft közigazgatási bírság megfizetésére kötelezte a Magyar Ebtenyésztők Országos Egyesületét (MEOE-t). Az állattenyésztési törvényt és az ebtenyésztési rendeletet 10 éve megsértő szervezet az általa illegálisan rendezett kutyakiállítások miatt kapta a bírságot.
Az ebtenyésztési rendelet előírásainak megfelelően, annak egy évtizeddel ezelőtti hatályba lépésekor 54 önálló jogú fajtatenyésztő egyesület alakult, melyek az FVM-től - pályázatok útján - elismerést szereztek fajtáik törzskönyvezésére, tenyésztés-szervezésére. http://www.ommi.hu/kiadvany/allatteny/eb.pdf
Azonban mindezen jogkövető egyesületek ellehetetlenültek, mert a MEOE jogsértő módon nem származtatta rájuk a nemzetközi jogot.
A MEOE-ben jelenleg APEH vizsgálat zajlik, mert az októberi Európa kutyakiállítás közel félmilliárdos bevétele nem lett elszámolva a tagság felé, a fővárosi székház egy 44 milliós titkosan végrehajtott jelzálogkölcsönnel lett megterhelve, továbbá súlyos számlázási hiányosságokra derült fény.
Az eltelt 10-15 évben a magyar ebtenyésztés szétzüllött, egyre kevesebben törzskönyveztették kiskutyáikat a MEOE törzskönyvezési uzsoraárai miatt, a tagság 30 ezerről 6-7 ezerre csökkent, a törzskönyvezések száma pedig 100.000-ről 19.000-re. Ugyanakkor az ebszaporulat a valóságban nem csökkent, csak a fajtatiszta kiskutyák törzskönyv nélkül kerültek eladásra. Oka volt ennek az is, hogy a méregdrága törzskönyv nem biztosította a minőségi kutyáktól elvárható minőséget. Hogyan is biztosíthatta volna ezt, ha a MEOE a mai napig nem általánosította pl. az adott kutyafajtáknál gyakori örökletes betegségek szűrését sem?
A kiállításokon elképesztő korrupció uralkodik, a feláras törzskönyvezési rendszer pedig akár a születetten félszemű, háromlábú, kopasz, sánta, idegbeteg kutyáktól származó kölykökre is ad törzskönyvet. Mindezen harácsolással társuló kontárság vezetett oda, hogy az országban az ebtenyésztés elszabadult, a fajtatiszta kutyák túlnyomó többsége ismeretlen származású, az internetes apróhirdetésekben évszaktól függően naponta 20-40.000(!) kutyát kínálnak eladásra.
A MEOE minden számonkérésre azzal védekezik, hogy 110 éves magánegyesület, rá nem vonatkozik az ebtenyésztési rendelet. Kár, hogy ez a 110 év csak fantom-patinát takar, a nevén kívül semmije sincs a MEOE-nak, ami a múltját, akár csak 20 évre visszamenőleg is dicsben tartaná. Egyáltalán nem ápolja az elődök örökségét, hagyományt sem őriz ez az egyesületi álarcba bújtatott, de mára szimplán törzskönyvezési és kiállításrendezési szolgáltatást nyújtó gazdasági vállalkozás.
Amennyiben a Legfelsőbb Bíróság a MEOE működését az ezen tárgyú, június 16-ra kitűzött ügyben felfüggesztené, akkor a jogkövető, államilag elismert tenyésztő szervezetek nagy feladata lesz a Magyar Ebtörzskönyv becsületének, értékének és nem utolsó sorban a hitelének a helyreállítása.
Patrióták a Gazdaságért és a Közjóért Egyesület