A Külügyminisztériumba kérették csütörtökön Szlovákia budapesti nagykövetét. Valószínűleg nem lesz magyar-szlovák miniszterelnöki találkozó a közeljövőben - mondta a külügyi szakállamtitkár azután, hogy tárgyalt Juraj Migas nagykövettel.

Szentiványi Gábor kiemelte: a nagykövetet Ján Slota, a Szlovák Nemzeti Párt legújabb magyarellenes kijelentései miatt kérették be a Külügyminisztériumba. A magyargyűlölő tót szombaton ugyanis "lovasbohócnak" nevezte Szent Istvánt.

A szakállamtitkár szerint a következő hetekben, hónapokban nem lesz magyar-szlovák miniszterelnöki találkozó, ehhez ugyanis érdemi haladást kellene elérni a kétoldalú kapcsolatokban. Az előkészítést a legutóbbi kijelentések sem segítik.

A szakállamtitkár megerősítette az MTI azon értesülését, hogy szerdán a szlovák külügyminisztériumba kérették a pozsonyi magyar nagykövetet Göncz Kinga keddi parlamenti felszólalása miatt. A Patkány lánya egy képviselői kérdésre válaszolva a Magyar Gárdát hasonlította össze Ján Slota pártjával.

(MTI nyomán)